ФА куп: Челси убједљив, погодио и Азар! И Евертон лагано!

Фудбалери Челсија обезбедили су пласман у осмину финача ФА купа лаганом победом против Милтон Кинс Донса у гостима са 5:1. Фудбалери Евертона без проблема су изборили пласман у осмину финала ФА купа.

Фудбал 31.01.2016 | 22:30

Тим Гуса Хидинка је очекивано доминирао током целе утакмице против 20-пласиране екипе Чемпионшипа.

Заблистао је Бразилац Оскар са три гола, сва три у првом полувремену, а у наставку су још погодили Азар и Траоре. Једини гол за домаћи тим постигао је Потер у првом полувремену када је изједначио на 1:1.

Фудбалери Евертона без проблема су изборили пласман у осмину финала ФА купа.

"Карамеле" су са 3:0 славиле код трећелигаша Карлајла, решивши меч већ у првих 15 минута.

Аруна Коне је донео вођство већ у другом минуту, али је 90% посла код гола ударио Арон Ленон, који десетак минута касније и сам погађа мрежу.

Гости су у наставку трошили време, да би 25 минута пре краја Рос Баркли евроголом дефинитивно решио меч.

Евертон је повео из контранапада у другом минуту. Док су домаћини тражили офсајд после додавања Клеверлија, Ленон је већ стигао до гола, а онда несебично проиграо Конеа који је био сам испред гол-линије.

Већ у 14. је било 0:2. Овај пут је Овиједо проиграо Ленона који је лако матирао немоћног голмана Карлајла Гилеспија.

Средином другог полувремена, у тренуцима без много дешавања испред голова два тима, Баркли је сјајним ударцем одушевио све присутне на Брунтон Парку.

Евертон се у осмини финала придружио Манчестер Јунајтеду, Ситију, Арсеналу, Тотенхему, Лидсу, Вотфорду, Шрузбрију, Редингу, Кристал Паласу, Блекбурну, Борнмуту и Халу.