FA kup: Čelsi ubjedljiv, pogodio i Azar! I Everton lagano!

Fudbaleri Čelsija obezbedili su plasman u osminu finača FA kupa laganom pobedom protiv Milton Kins Donsa u gostima sa 5:1. Fudbaleri Evertona bez problema su izborili plasman u osminu finala FA kupa.

Fudbal 31.01.2016 | 22:30

Tim Gusa Hidinka je očekivano dominirao tokom cele utakmice protiv 20-plasirane ekipe Čempionšipa.

Zablistao je Brazilac Oskar sa tri gola, sva tri u prvom poluvremenu, a u nastavku su još pogodili Azar i Traore. Jedini gol za domaći tim postigao je Poter u prvom poluvremenu kada je izjednačio na 1:1.

Fudbaleri Evertona bez problema su izborili plasman u osminu finala FA kupa.

"Karamele" su sa 3:0 slavile kod trećeligaša Karlajla, rešivši meč već u prvih 15 minuta.

Aruna Kone je doneo vođstvo već u drugom minutu, ali je 90% posla kod gola udario Aron Lenon, koji desetak minuta kasnije i sam pogađa mrežu.

Gosti su u nastavku trošili vreme, da bi 25 minuta pre kraja Ros Barkli evrogolom definitivno rešio meč.

Everton je poveo iz kontranapada u drugom minutu. Dok su domaćini tražili ofsajd posle dodavanja Kleverlija, Lenon je već stigao do gola, a onda nesebično proigrao Konea koji je bio sam ispred gol-linije.

Već u 14. je bilo 0:2. Ovaj put je Ovijedo proigrao Lenona koji je lako matirao nemoćnog golmana Karlajla Gilespija.

Sredinom drugog poluvremena, u trenucima bez mnogo dešavanja ispred golova dva tima, Barkli je sjajnim udarcem oduševio sve prisutne na Brunton Parku.

Everton se u osmini finala pridružio Mančester Junajtedu, Sitiju, Arsenalu, Totenhemu, Lidsu, Votfordu, Šruzbriju, Redingu, Kristal Palasu, Blekburnu, Bornmutu i Halu.