БЛ: Левандовски сâм срушио Хофенхајм!

Фудбалери Бајерна победили су Хофенхајм са 2:0 у последњој утакмици 19. кола Бундеслиге пред 75.000 навијача на „Алијанц арени“.

Фудбал 31.01.2016 | 22:15

Баварци су до тријумфа дошли головима Роберта Левандовског у 32. и 64. минуту.

Изабраници Пепа Гвардиоле сада на челу табеле Бундеслиге имају 52 бода, осам више од Борусије из Дортмунда.

С друге стране, Хофенхајм је остао на 14 бодова, односно претпоследњој позицији, са истим бројем бодова као фењераш Хановер.

Бајерн је одиграо веома добру утакмицу са Хофенхајмом током које гостима није дао ни најмању шансу да га угрози. Минхенски тим је имао апсолутно већи посед лопте, више прилика, па је практично рутински дошао до тријумфа.

Левандовски је Бајерн довео у вођство у 32. минуту, сјајно прихвативши пас Дагласа Косте у петерцу, а из прве је послао лопту у мрежу. На други гол се чекало до 64. минута, када је Филип Лам одлично проиграо пољског фудбалера у средини шеснаестерца, а он је поново одлучно матирао голмана гостију.

У јединој преосталој утакмици дана, Волфсбург и Келн су играли 1:1. Тим из града Фолксвагена је повео преко Јулијана Дракслера у 67. минуту, а бод гостима донео је Ентони Модесте осам минута касније.

Волфсбург сада има 27 бодова на седмом месту табеле, док је Келн две позиције иза са два бода мање.