BL: Levandovski sâm srušio Hofenhajm!

Fudbaleri Bajerna pobedili su Hofenhajm sa 2:0 u poslednjoj utakmici 19. kola Bundeslige pred 75.000 navijača na „Alijanc areni“.

Fudbal 31.01.2016 | 22:15

Bavarci su do trijumfa došli golovima Roberta Levandovskog u 32. i 64. minutu.

Izabranici Pepa Gvardiole sada na čelu tabele Bundeslige imaju 52 boda, osam više od Borusije iz Dortmunda.

S druge strane, Hofenhajm je ostao na 14 bodova, odnosno pretposlednjoj poziciji, sa istim brojem bodova kao fenjeraš Hanover.

Bajern je odigrao veoma dobru utakmicu sa Hofenhajmom tokom koje gostima nije dao ni najmanju šansu da ga ugrozi. Minhenski tim je imao apsolutno veći posed lopte, više prilika, pa je praktično rutinski došao do trijumfa.

Levandovski je Bajern doveo u vođstvo u 32. minutu, sjajno prihvativši pas Daglasa Koste u petercu, a iz prve je poslao loptu u mrežu. Na drugi gol se čekalo do 64. minuta, kada je Filip Lam odlično proigrao poljskog fudbalera u sredini šesnaesterca, a on je ponovo odlučno matirao golmana gostiju.

U jedinoj preostaloj utakmici dana, Volfsburg i Keln su igrali 1:1. Tim iz grada Folksvagena je poveo preko Julijana Drakslera u 67. minutu, a bod gostima doneo je Entoni Modeste osam minuta kasnije.

Volfsburg sada ima 27 bodova na sedmom mestu tabele, dok je Keln dve pozicije iza sa dva boda manje.