ШПА: Звиждуци на Местаљи, пораз Селте, рутина Севиље, ''шестица'' Реала!

Фудбалери Спортинга савладали су Валенсију на Местаљи са минималних 1:0. Фудбалери Севиље савладали су Леванте 3:1 (1:0), у првом недељном мечу 22. кола шпанске Примере. Роналдо и Реал баш не воле Еспањол! Фудбалери Рал Мадрида декласирали су Еспањол на свом терену са 6:0, у претпоследњој утакмици 22. кола Примере.

Фудбал 31.01.2016 | 22:00

Некадашњи капитен Манчестер јунајтеда Гари Невил још увек није остварио победу у Примери од доласка на клупу Валенсије, а навијачи ’Слепих мишева’ су незадовољство игром и резултатима на крају меча показали звиждуцима.

Валенсија је била бољи ривал. Током свих 90 минута је нападала и стварала прилике, али није успела да погоди мрежу. Једини гол на утакмици постигао је Санабрија са пенала у 50. минуту.

Гости из Хихона сада су 16. на табели са 21 бодом, док је Валенсија 12. са четири бода више.

Вредну победу код куће остварио је Лас Палмас против Селте. Домаћин је остварио први тријумф у последњих пет мечева, док је Селта претрпела осми пораз и сада је седма на табели са 34 бода.

Бонгонда је погодио за госте у петом минуту, изједначио је Вијера у 33. минуту са пенала, а у последњем минуту утакмице Вилијам Хосе је поставио коначан резултат.

Фудбалери Севиље савладали су Леванте 3:1 (1:0), у првом недељном мечу 22. кола шпанске Примере.

Андалужани су десетом узастопном победом на Рамон Санчес Писхуану напредовали до пете позиције на табели.

Леванте је поражен трећи пут у последњих пет кола, па је остао на последњем месту са 17 бодова, на два од сигурне зоне, али уз меч више од ривала.

Севиља је повела већ у првом минуту, Ибора је проашао Гамеира, а овај му се реванширао у другом минуту наставка за 2:0.

Леванте се враћа у меч преко Ђузепеа Росија у 56. минуту, али 15 минута пре краја Јевген Конопланка решава питање победника.

Андалужани у следећем колу гостују у Вигу код Селте, директног конкурента у борби за пласман у Европу, док Леванте дочекује лидера првенства Барселону.

Роналдо и Реал баш не воле Еспањол! Фудбалери Рал Мадрида декласирали су Еспањол на свом терену са 6:0, у претпоследњој утакмици 22. кола Примере.

’Краљевски клуб’ је тако два пута ове сезоне победио Еспањол истим резултатом.

У првом делу сезоне Роналдо је постигао чак пет голова у Барселони, а овога пута је погодио ’само’ три пута.

Утакмица је решена већ у првих 15 минута пошто је Реал у том периоду постигао чак три гола. Мрежу гостију начео је Бензема у седмом минуту на асистенцију Родригеса, у 12. минуту Кристијано Роналдо је искористио пенал, а у 15. минуту у стрелце се уписао и Родригес.

Роналдо је трећи гол постигао у 82. минуту и тако стигао до броја осам у два меча против Еспањола ове сезоне, а три минута пре краја Гонзалес је аутоголом поставио коначан резултат.

Ипак, Мариђани су и поред убедљиве победе трећи на табели. Имају бод мање од Атлетика и четири бода мање уз меч више од водеће Барселоне.