ŠPA: Zvižduci na Mestalji, poraz Selte, rutina Sevilje, ''šestica'' Reala!

Fudbaleri Sportinga savladali su Valensiju na Mestalji sa minimalnih 1:0. Fudbaleri Sevilje savladali su Levante 3:1 (1:0), u prvom nedeljnom meču 22. kola španske Primere. Ronaldo i Real baš ne vole Espanjol! Fudbaleri Ral Madrida deklasirali su Espanjol na svom terenu sa 6:0, u pretposlednjoj utakmici 22. kola Primere.

Fudbal 31.01.2016 | 22:00

Nekadašnji kapiten Mančester junajteda Gari Nevil još uvek nije ostvario pobedu u Primeri od dolaska na klupu Valensije, a navijači ’Slepih miševa’ su nezadovoljstvo igrom i rezultatima na kraju meča pokazali zvižducima.

Valensija je bila bolji rival. Tokom svih 90 minuta je napadala i stvarala prilike, ali nije uspela da pogodi mrežu. Jedini gol na utakmici postigao je Sanabrija sa penala u 50. minutu.

Gosti iz Hihona sada su 16. na tabeli sa 21 bodom, dok je Valensija 12. sa četiri boda više.

Vrednu pobedu kod kuće ostvario je Las Palmas protiv Selte. Domaćin je ostvario prvi trijumf u poslednjih pet mečeva, dok je Selta pretrpela osmi poraz i sada je sedma na tabeli sa 34 boda.

Bongonda je pogodio za goste u petom minutu, izjednačio je Vijera u 33. minutu sa penala, a u poslednjem minutu utakmice Vilijam Hose je postavio konačan rezultat.

Fudbaleri Sevilje savladali su Levante 3:1 (1:0), u prvom nedeljnom meču 22. kola španske Primere.

Andalužani su desetom uzastopnom pobedom na Ramon Sančes Pishuanu napredovali do pete pozicije na tabeli.

Levante je poražen treći put u poslednjih pet kola, pa je ostao na poslednjem mestu sa 17 bodova, na dva od sigurne zone, ali uz meč više od rivala.

Sevilja je povela već u prvom minutu, Ibora je proašao Gameira, a ovaj mu se revanširao u drugom minutu nastavka za 2:0.

Levante se vraća u meč preko Đuzepea Rosija u 56. minutu, ali 15 minuta pre kraja Jevgen Konoplanka rešava pitanje pobednika.

Andalužani u sledećem kolu gostuju u Vigu kod Selte, direktnog konkurenta u borbi za plasman u Evropu, dok Levante dočekuje lidera prvenstva Barselonu.

Ronaldo i Real baš ne vole Espanjol! Fudbaleri Ral Madrida deklasirali su Espanjol na svom terenu sa 6:0, u pretposlednjoj utakmici 22. kola Primere.

’Kraljevski klub’ je tako dva puta ove sezone pobedio Espanjol istim rezultatom.

U prvom delu sezone Ronaldo je postigao čak pet golova u Barseloni, a ovoga puta je pogodio ’samo’ tri puta.

Utakmica je rešena već u prvih 15 minuta pošto je Real u tom periodu postigao čak tri gola. Mrežu gostiju načeo je Benzema u sedmom minutu na asistenciju Rodrigesa, u 12. minutu Kristijano Ronaldo je iskoristio penal, a u 15. minutu u strelce se upisao i Rodriges.

Ronaldo je treći gol postigao u 82. minutu i tako stigao do broja osam u dva meča protiv Espanjola ove sezone, a tri minuta pre kraja Gonzales je autogolom postavio konačan rezultat.

Ipak, Mariđani su i pored ubedljive pobede treći na tabeli. Imaju bod manje od Atletika i četiri boda manje uz meč više od vodeće Barselone.