Лил први финалиста француског Купа!

Фудбалери Лила први су финалисти француског Купа после убедљиве победе над екипом Бордоа.

Фудбал 27.01.2016 | 10:40

Лил је у првом полуфиналу савладао Бордо на свом терену са сигурних 5:1, а све је било готово већ после првих 45 минута.

На одмор се отишло предношћу популарних Дога од 3:1 јер је у последњем минуту полувремена Сумаоро погодио мрежу Приора.

Претходно је Лил повео већ у седмом минуту преко Бензије, али је Шантом изједначио после нешто више од пола сата игре. Фуриозан финиш најавио је Сане који је затресао своју мрежу неколико минута пре Сумаороа и повратка за госте није било.

Голеаду је наставио Бутек након десетак минута игре у другом полувремену, да би коначан резултат поставио Буфал у трећем минуту надокнаде времена.

Лил ће се у борби за седми трофеј Купа у историји (последњи освојили 2011. године) борити са победником другог полуфинала у којем се састају Пари Сен Жермен и Тулуз.