Lil prvi finalista francuskog Kupa!

Fudbaleri Lila prvi su finalisti francuskog Kupa posle ubedljive pobede nad ekipom Bordoa.

Fudbal 27.01.2016 | 10:40

Lil je u prvom polufinalu savladao Bordo na svom terenu sa sigurnih 5:1, a sve je bilo gotovo već posle prvih 45 minuta.

Na odmor se otišlo prednošću popularnih Doga od 3:1 jer je u poslednjem minutu poluvremena Sumaoro pogodio mrežu Priora.

Prethodno je Lil poveo već u sedmom minutu preko Benzije, ali je Šantom izjednačio posle nešto više od pola sata igre. Furiozan finiš najavio je Sane koji je zatresao svoju mrežu nekoliko minuta pre Sumaoroa i povratka za goste nije bilo.

Goleadu je nastavio Butek nakon desetak minuta igre u drugom poluvremenu, da bi konačan rezultat postavio Bufal u trećem minutu nadoknade vremena.

Lil će se u borbi za sedmi trofej Kupa u istoriji (poslednji osvojili 2011. godine) boriti sa pobednikom drugog polufinala u kojem se sastaju Pari Sen Žermen i Tuluz.