Панатинаикос избјегао дебакл против Олимпијакоса!

Олимпијакос у првом полувремену атинског дербија имао "плус 30", на крају 80:66.

Кошарка 25.01.2016 | 22:00

Убедљива победа црвено-белих у окршају "дежурних" кандидата за титулу првака Грчке!

Олимпијакос - Панатинаикос 80:66 (27:9, 26:20, 13:25, 14:12), с тим да је домаћин рекордну предност остварио још у 18. минуту, када је после тројке Василиса Спанулиса (најефикаснији са 17 поена) на семафору писало 49:19!

Љути ривали сада су изједначени на челу табеле са скором 14-1, али је Олимпијакос стекао предност у међусобним сусретима (јесенас било 73:69 за ПАО) и тренутно је ближи предности домаћег терена у евентуалном финалу плеј-офа.

Александар Ђорђевић и његови изабраници, који су после пораза од Црвене звезде у Евролиги жестоко "ударени по џепу", у другом полувремену су пронашли начин да се супротставе већ помало демотивисаном Олимпијакосу.

Форсирајући ниску поставу, са Џејмсом Гистом на позицији "пет", пришли су на 63:54, али је Папапетру у последњем секунду треће четвртине погодио важну тројку - 66:54.

Олимпијакос је чувао вођство чврстом одбраном, да би Џејмс Фелдеин у 34. минуту са везаних пет поена опет примакао ПАО на девет поена заостатка (68:59). Међутим, Данијел Хекет је са две тројке (74:59) ставио тачку и на тај покушај преокрета.

У окршају српских репрезентативних центара, бољи утисак је оставио Никола Милутинов (6п, 4ск, 4блк), који је одлично искористио својих 13 минута на паркету.

Милутинов је почетком последње четвртине управо Мирославу Радуљици - другом стрелцу "зелених" са 12 поена - ударио две важне блокаде, док је у првом полувремену пресекао додавање на центру терена и приуштио себи закуцавање у контри "један на нула".