Panatinaikos izbjegao debakl protiv Olimpijakosa!

Olimpijakos u prvom poluvremenu atinskog derbija imao "plus 30", na kraju 80:66.

Košarka 25.01.2016 | 22:00

Ubedljiva pobeda crveno-belih u okršaju "dežurnih" kandidata za titulu prvaka Grčke!

Olimpijakos - Panatinaikos 80:66 (27:9, 26:20, 13:25, 14:12), s tim da je domaćin rekordnu prednost ostvario još u 18. minutu, kada je posle trojke Vasilisa Spanulisa (najefikasniji sa 17 poena) na semaforu pisalo 49:19!

Ljuti rivali sada su izjednačeni na čelu tabele sa skorom 14-1, ali je Olimpijakos stekao prednost u međusobnim susretima (jesenas bilo 73:69 za PAO) i trenutno je bliži prednosti domaćeg terena u eventualnom finalu plej-ofa.

Aleksandar Đorđević i njegovi izabranici, koji su posle poraza od Crvene zvezde u Evroligi žestoko "udareni po džepu", u drugom poluvremenu su pronašli način da se suprotstave već pomalo demotivisanom Olimpijakosu.

Forsirajući nisku postavu, sa Džejmsom Gistom na poziciji "pet", prišli su na 63:54, ali je Papapetru u poslednjem sekundu treće četvrtine pogodio važnu trojku - 66:54.

Olimpijakos je čuvao vođstvo čvrstom odbranom, da bi Džejms Feldein u 34. minutu sa vezanih pet poena opet primakao PAO na devet poena zaostatka (68:59). Međutim, Danijel Heket je sa dve trojke (74:59) stavio tačku i na taj pokušaj preokreta.

U okršaju srpskih reprezentativnih centara, bolji utisak je ostavio Nikola Milutinov (6p, 4sk, 4blk), koji je odlično iskoristio svojih 13 minuta na parketu.

Milutinov je početkom poslednje četvrtine upravo Miroslavu Raduljici - drugom strelcu "zelenih" sa 12 poena - udario dve važne blokade, dok je u prvom poluvremenu presekao dodavanje na centru terena i priuštio sebi zakucavanje u kontri "jedan na nula".