БЛ: Преокрети - Вердера код Шалкеа и Ајнтрахта код куће!

Фудбалери Вердера победили су у гостима Шалке са 3:1 у последњој утакмици 18. кола немачке Бундеслиге. Фудбалери Ајнтрахта из Франкфурта победили су на свом терену Волфсбург са 3:2.

Фудбал 25.01.2016 | 11:40

Домаћа екипа је повела већ у четвртом минуту голом Џоела Матипа, али су гости из Бремена преокренули резултат.

Прво је на 1:1 изједначио Клеменс Фриц у 43. минуту, да би потом предност Вердеру донео Клаудио Пизаро у 53. минуту. Коначан резултат поставио је Ентони Ујах минут пре краја утакмице.

Вердер је и поред освојена три бода и даље у зони испадања, налази се на 18. месту на табели са 18 бодова, док је Шалке шести са 27.

Раније у недељу, Ајнтрахт је хет-триком Мајера победио Волфсбург са 3:2.

Гости су повели голом Дантеа у 25. минуту, али је Ајнтрахт успео да преокрене резултат погоцима Александра Мајера у 66. и 73. минуту.

На 2:2 је изједначио Андре Ширле у 79. минуту, а коначан резултат је у 93. минуту поставио Мајер својим трећим голом на утакмици.

Ајнтрахт је, после 18 одиграних кола, на 14. месту на табели Бундеслиге са 20 бодова, док је Волфсбург седми са шест бодова више.

У наредном, 19. колу, Ајнтрахт гостује Аугсбуру, док Волфсбург на свом терену игра против Келна.