BL: Preokreti - Verdera kod Šalkea i Ajntrahta kod kuće!

Fudbaleri Verdera pobedili su u gostima Šalke sa 3:1 u poslednjoj utakmici 18. kola nemačke Bundeslige. Fudbaleri Ajntrahta iz Frankfurta pobedili su na svom terenu Volfsburg sa 3:2.

Fudbal 25.01.2016 | 11:40

Domaća ekipa je povela već u četvrtom minutu golom Džoela Matipa, ali su gosti iz Bremena preokrenuli rezultat.

Prvo je na 1:1 izjednačio Klemens Fric u 43. minutu, da bi potom prednost Verderu doneo Klaudio Pizaro u 53. minutu. Konačan rezultat postavio je Entoni Ujah minut pre kraja utakmice.

Verder je i pored osvojena tri boda i dalje u zoni ispadanja, nalazi se na 18. mestu na tabeli sa 18 bodova, dok je Šalke šesti sa 27.

Ranije u nedelju, Ajntraht je het-trikom Majera pobedio Volfsburg sa 3:2.

Gosti su poveli golom Dantea u 25. minutu, ali je Ajntraht uspeo da preokrene rezultat pogocima Aleksandra Majera u 66. i 73. minutu.

Na 2:2 je izjednačio Andre Širle u 79. minutu, a konačan rezultat je u 93. minutu postavio Majer svojim trećim golom na utakmici.

Ajntraht je, posle 18 odigranih kola, na 14. mestu na tabeli Bundeslige sa 20 bodova, dok je Volfsburg sedmi sa šest bodova više.

U narednom, 19. kolu, Ajntraht gostuje Augsburu, dok Volfsburg na svom terenu igra protiv Kelna.