ШПА: Бензема из офсајда спасао Реал, "Нула" Атлетика, Барса нови лидер!

Фудбалери Бетиса и мадридског Реала играли су 1:1 у последњој утакмици недељног програма у оквиру 21. кола Примере. Фудбалери Атетико Мадрида и Севиље одиграли су без голова на Висенте Калдерону у 21. колу шпанске Примере.

Фудбал 25.01.2016 | 11:20

Бетис је водио већ од седмог минута ’бомбом’ Сехуда, а бод ’краљевском клубу’ донео је Карим Бензема у 71. минуту, али је тај гол постигао из офсајда.

Реал је после тог ремија остао на трећем месту табеле са 44 бодова, четири мање од Барселоне и Атлетика, с тим да каталонски клуб има утакмицу мање.

Бетис је, с друге стране, на 14. позицији са 22 бода, колико има и Еспањол.

Пред препуним стадионом „Бенито Виљамарин“, Бетис и Реал су одиграли занимљиву утакмицу у којој су гости имали већи број изгледнијих прилика, али нису успели да их искористи.

Већ у седмом минуту Сехудо је искористио непажњу Реала и довео свој тим у вођство. Голу је претходила одлична шанса Рубена Кастра који је прошао двојицу играча гостију и шутирао у доњи леви угао, али је Кејлор Навас реаговао и одбио лопту. Главом ју је прихватио Фабијан Руис, који ју је проследио Сехуду, а он одмах реаговао и лопту послао право у лево рашље.

Реал је од тада очајнички покушавао да дође до изједначења, шансе су имали Кристијано Роналдо, Карим Бензема, Хамес Родригес и Данијел Карвахал, да би француски фудбалер коначно спасао Реал. Бензема је одлично испратио Родригесов пас и имао је лак посао да затресе мрежу Севиљана, међутим, то је учинио из офсајда. Домаћи фудбалери су протестовали код судије, али је он био неумољив и признао је гол Реала.

Дуелу Бетиса и Реала претходио је сусрет између Депортива ла Коруње и Валенсије, у којем су ’Слепи мишеви’ до бода стигли тек у надокнади времена. Домаћи тим је водио од 27. минута голом Лукаса Переса, а Валенсија је изједначила преко Негреда.

Депортиво сада држи девето место са 29 бодова, док је Валенсија две позиције иза са 25.

Фудбалери Атетико Мадрида и Севиље одиграли су без голова на Висенте Калдерону у 21. колу шпанске Примере.

Мадриђани испустили прву позицију на табели, Барселона је нови лидер, обе екипе имају по 48 бодова, али екипа Чола Симеонеа има слабију гол-разлику.

Севиља је задржала седму позицију са 33 бода.

Иако је сусрет завршен без голова, виђено је доста прилика обе стране. Најбољу пропустио је Антоан Гризман који је у 53. минуту погодио стативу

Гостујући тим остао је са играчем мање на терену, јер је због другог жутог картона игру напустио Витоло, због фаула над Вијетом на ивици казненог . Тренер Севиље Унаи Емери остатак меча морао је да прати са трибина, јер је искључен због протестовања.

У наредном, 22. колу, Атлетико Мадрид гостује Барселони, док Севиља игра на свом терену против Левантеа.

Фудбалери Атлетик Билбаа савладали су Еибар са 5:2 у првој утакмици недељног програма 21. кола шпанске Примере.

Овим тријумфом Баскијци су стигли до осме позиције, имају 31 бод, два мање од Еибара који се налази на шестом месту.

У утакмици препуној узбуђења гостујућа екипа је прва стигла до предности, голом Борхе Бастона после асистенције Андера Капе, пошто је претходно Ењеко Боведа промашио одличну прилику за Атлетик.

Ипак, домаћину није требало много да дође до поравнања, Ариц Адуриц је у 12. минуту вратио утакмицу на почетак, а два минута касније је на терен за Еибар уместо Ивана Рамиса ушао млади српски дефанзивац Александар Пантић.

У 27. минуту је виђен потпуни преокрет, Бењат је центрирао из корнера, а Сабин се нашао на правом месту и главом проследио лопту у гол противника.

Пет минута пре одласка на велики одмор, Бењат је поново извео прекид, овога пута слободан ударац, наместио је одличну прилику Ајмерику Лапортеу, који није пропустио да је искористи за 3:1.

Лапорте је покварио утисак у 49. минуту, добио је жути картон због прекршаја у казненом простору, а сигуран реализатор са беле тачке био је Бастон.

Поново је Адуриц имао одговор, са ивице шеснаестерца је ухватио волеј и повисио на 4:2, а коначан резултат поставио је фудбалер Еибара Мауро Дос Сантос, аутоголом у 80. минуту.