ŠPA: Benzema iz ofsajda spasao Real, "Nula" Atletika, Barsa novi lider!

Fudbaleri Betisa i madridskog Reala igrali su 1:1 u poslednjoj utakmici nedeljnog programa u okviru 21. kola Primere. Fudbaleri Atetiko Madrida i Sevilje odigrali su bez golova na Visente Kalderonu u 21. kolu španske Primere.

Fudbal 25.01.2016 | 11:20

Betis je vodio već od sedmog minuta ’bombom’ Sehuda, a bod ’kraljevskom klubu’ doneo je Karim Benzema u 71. minutu, ali je taj gol postigao iz ofsajda.

Real je posle tog remija ostao na trećem mestu tabele sa 44 bodova, četiri manje od Barselone i Atletika, s tim da katalonski klub ima utakmicu manje.

Betis je, s druge strane, na 14. poziciji sa 22 boda, koliko ima i Espanjol.

Pred prepunim stadionom „Benito Viljamarin“, Betis i Real su odigrali zanimljivu utakmicu u kojoj su gosti imali veći broj izglednijih prilika, ali nisu uspeli da ih iskoristi.

Već u sedmom minutu Sehudo je iskoristio nepažnju Reala i doveo svoj tim u vođstvo. Golu je prethodila odlična šansa Rubena Kastra koji je prošao dvojicu igrača gostiju i šutirao u donji levi ugao, ali je Kejlor Navas reagovao i odbio loptu. Glavom ju je prihvatio Fabijan Ruis, koji ju je prosledio Sehudu, a on odmah reagovao i loptu poslao pravo u levo rašlje.

Real je od tada očajnički pokušavao da dođe do izjednačenja, šanse su imali Kristijano Ronaldo, Karim Benzema, Hames Rodriges i Danijel Karvahal, da bi francuski fudbaler konačno spasao Real. Benzema je odlično ispratio Rodrigesov pas i imao je lak posao da zatrese mrežu Seviljana, međutim, to je učinio iz ofsajda. Domaći fudbaleri su protestovali kod sudije, ali je on bio neumoljiv i priznao je gol Reala.

Duelu Betisa i Reala prethodio je susret između Deportiva la Korunje i Valensije, u kojem su ’Slepi miševi’ do boda stigli tek u nadoknadi vremena. Domaći tim je vodio od 27. minuta golom Lukasa Peresa, a Valensija je izjednačila preko Negreda.

Deportivo sada drži deveto mesto sa 29 bodova, dok je Valensija dve pozicije iza sa 25.

Fudbaleri Atetiko Madrida i Sevilje odigrali su bez golova na Visente Kalderonu u 21. kolu španske Primere.

Madriđani ispustili prvu poziciju na tabeli, Barselona je novi lider, obe ekipe imaju po 48 bodova, ali ekipa Čola Simeonea ima slabiju gol-razliku.

Sevilja je zadržala sedmu poziciju sa 33 boda.

Iako je susret završen bez golova, viđeno je dosta prilika obe strane. Najbolju propustio je Antoan Grizman koji je u 53. minutu pogodio stativu

Gostujući tim ostao je sa igračem manje na terenu, jer je zbog drugog žutog kartona igru napustio Vitolo, zbog faula nad Vijetom na ivici kaznenog . Trener Sevilje Unai Emeri ostatak meča morao je da prati sa tribina, jer je isključen zbog protestovanja.

U narednom, 22. kolu, Atletiko Madrid gostuje Barseloni, dok Sevilja igra na svom terenu protiv Levantea.

Fudbaleri Atletik Bilbaa savladali su Eibar sa 5:2 u prvoj utakmici nedeljnog programa 21. kola španske Primere.

Ovim trijumfom Baskijci su stigli do osme pozicije, imaju 31 bod, dva manje od Eibara koji se nalazi na šestom mestu.

U utakmici prepunoj uzbuđenja gostujuća ekipa je prva stigla do prednosti, golom Borhe Bastona posle asistencije Andera Kape, pošto je prethodno Enjeko Boveda promašio odličnu priliku za Atletik.

Ipak, domaćinu nije trebalo mnogo da dođe do poravnanja, Aric Aduric je u 12. minutu vratio utakmicu na početak, a dva minuta kasnije je na teren za Eibar umesto Ivana Ramisa ušao mladi srpski defanzivac Aleksandar Pantić.

U 27. minutu je viđen potpuni preokret, Benjat je centrirao iz kornera, a Sabin se našao na pravom mestu i glavom prosledio loptu u gol protivnika.

Pet minuta pre odlaska na veliki odmor, Benjat je ponovo izveo prekid, ovoga puta slobodan udarac, namestio je odličnu priliku Ajmeriku Laporteu, koji nije propustio da je iskoristi za 3:1.

Laporte je pokvario utisak u 49. minutu, dobio je žuti karton zbog prekršaja u kaznenom prostoru, a siguran realizator sa bele tačke bio je Baston.

Ponovo je Aduric imao odgovor, sa ivice šesnaesterca je uhvatio volej i povisio na 4:2, a konačan rezultat postavio je fudbaler Eibara Mauro Dos Santos, autogolom u 80. minutu.