ПЛ: Ситију само бод, Лестер не стаје, шок на Трафорду, лудило у Норичу!

Фудбалери Вест Хема и Манчестер ситија одиграли су нерешено 2:2. Фудбалери Лестера наставили су са бриљантним издањима ове сезоне остваривши у 23. колу Премијер лиге 13. победу. Два преокрета, гол петом, Ливерпул до 5:4 у 95' минуту! Два преокрета, девет голова, један петом, тријумф у 95. минуту, резиме је победе Ливерпула у Норичу 5:4 на отварању 23. кола Премијер лиге.

Фудбал 24.01.2016 | 14:40

Сити ће свакако бити задовољнији овим резултатом јер је два пута гобио на Бојлин граунду, али је на крају ипак освојио вредан бод.

Тим Мануела Пелегринија сада је изједначен на другом месту са Арсеналом уз меч више, а има три бода мање од Лестера. Екипа Вест Хема пропустила је прилику да престигне Манчестер јунајтед на петој позицији, пошто сада има 36 бодова, један мање од екипе Луја ван Гала.

Утакмица је почела спектакуларно, пошто је Енер Валенсија већ у првом минуту довео Вест Хем у вођство одличним ударцем.

Није дуго тај резултат остао на семафору. Осам минута касније досуђен је пенал за госте, а Серхио Агуеро је био сигуран.

У наставку првог дела није било промене резултата, али ни много шанси, а до нове предности тим Славена Билића стигао је у 56. минуту. Поново је Валенсија био стрелац, прихватио је одличну лопту у шеснаестерцу и поново матирао Џоа Харта.

Ипак, десет минута пре краја Агуеро је узвратио поставивши коначан резултат. Аргентинац је искористио грешку одбране Вест Хема и погодио за 2:2.

Екипа Клаудија Ранијерија савладала је неугодни Стоук са 3:0 и вратила се на прво место на табели са 47 бодова, три више уз меч више од Арсенала.

Лестер је у потпуности надиграо Стоук на свом терену. Имао је на крају 15 наспрам само три ударца гостију и на крају је стигао до убедљивог тријумфа.

Данијел Дринквотер је начео мрежу гостију у 42. минуту, а исти играч је учествовао и код другог гола. У 66. минуту асистирао је Вардију који је погодио за 2:0, а до краја је Уљоа три минута пре краја оверио тријумф.

После четири утакмице паузе нови пораз доживео је Манчестер јунајтед и то на свом Олд Трафорду. Тим Луја ван Гала поново није постигао гол, а меч је одлучио гол Чарлија Остина три минута пре краја утакмице.

Српски репрезентативац Душан Тадић био је у стартној постави и замењен је 23 минута пре краја. Саутемптон је сада осми са 33 бода, док Јунајтед на петом месту има четири бода више.

Са сјајним играма натсавио је и Тотенхем који је успео да преокрене и победи против Кристал Паласа. Домаћин је водио на полувремену аутоголом Вертонгена у 30. минуту, али је тим Маурисија Поћетина у наставку успео да направи потпуни преокрет.

Кејн је изједначио у 63. минуту, али је шест минута пре краја погодио за 2:1, а Чадли је у петом минуту надокнаде поставио коначан резултат. Тотенхем је четврти на табели са 42 бода, пет мање од првопласираног Лестера.

Вотфорд је био бољи од Њукасла головима Игала и Кеткарта у наставку, док је једини стрелац за госте био Ласелес. Александар Митровић одиграо је целу утакмицу, али није имао изгледне прилике.

Два преокрета, гол петом, Ливерпул до 5:4 у 95' минуту! Два преокрета, девет голова, један петом, тријумф у 95. минуту, резиме је победе Ливерпула у Норичу 5:4 на отварању 23. кола Премијер лиге.

"Редси" су повели 1:0, заостајали 3:1, преокренули на 4:3, у 93. минуту је Норич изједначио, да би 30 секунди пре краја Адам Лалана обрадовао Јиргена Клопа.

Роберто Фирмино је био двоструки стрелац и асистент, по гол су дали још Џордан Хендерсон и Џејмс Милнер, за прву победу Ливерпула после три кола.

"Адамов гол није био само спектакуларан него и заслужен, јер напорно ради. Он није задовољан својим учинком, а нападач је, па је био добар тренутак за славље", објаснио је Клоп своје одушевљење због Лаланиног поготка који је прославио с њим.

С друге стране, Диумерси Мбокани је петом савладао Симона Мињолеа, на свом дебију у дресу "канаринаца" гол је постигао и Стивен Нејсмит, али је Норич поражен трећи пут у низу.

Меч на Кероу Роуду обележили су пре свега голмани, као да их није ни било. У првих сат времена нису успели да одбране ниједан шут, па је свих пет завршило у мрежама два тима.

Ливерпул је повео у 18. минуту голом Фирмина после сјајне акције по левој страни и правовременог додавања Милнера.

Међутим, већ до полувремена домаћин је проекренуо из два шута ка голу. Прво се Мбокани сјајно снашао у петерцу и леђима окренут голу гостију петом шутирао поред Сакоа, лопта је Французу прошла кроз ноге и преварила Мињолеа.

Пет минута пре паузе Норич је повео 2:1. Хулахан је сјајно прошао и проиграо на десној страни Нејсмита, који је на свом дебију лопту гурнуо у мрежу.

У десетом минуту наставка Ливерпул је био на коленима, беспотребним фаулом Морено је поклонио пенал домаћину, а Хулахан не пропушта шансу.

Ипак, није дуго требало "редсима" да се врате у игру, само минут касније Фирмино проналази Хендерсона поред деконцентрисане одбране домаћина, а капитен смањује резултат.

Није прошло ни десет минута Ливерпул је имао егал. Сјајно су комбиновали по левој страни, изиграли комплетну одбрану домаћина, па је Фирмино лопту добио усамљен у срцу казненог простора и лако савладао Руда.

Домаћи су увелико велики бод, али их је све утишао Лалана, 40-ак секунди пре краја. После центаршута са леве стране, уследио је билијар у казненом простору Норича, лопта на крају стиже до Клопове резерве који шаље "жабицу" поред непомичног Руда. Фантастичану серију гости су продужили у 75. минуту, опет је играч Ливерпула сам изашао на голмана Норича, овај пут је Милнер добио поклон од дефанзивца домаћина, те рутински донео други преокрет на мечу.

"Редси" су у последњих 15 минута углавном трошили време, али када се очекивало да рутински меч приведу крају, добили су хладан туш.

Након дубинске лопте из слободног ударца са Норичове половине терена, штопери Ливерпула не успевају да избаце лопту, она пада на испред Себастијана Басонга који шутира из прве са 20-ак метара, а она пролази поред Мињолеа и десне стативе.