PL: Sitiju samo bod, Lester ne staje, šok na Trafordu, ludilo u Noriču!

Fudbaleri Vest Hema i Mančester sitija odigrali su nerešeno 2:2. Fudbaleri Lestera nastavili su sa briljantnim izdanjima ove sezone ostvarivši u 23. kolu Premijer lige 13. pobedu. Dva preokreta, gol petom, Liverpul do 5:4 u 95' minutu! Dva preokreta, devet golova, jedan petom, trijumf u 95. minutu, rezime je pobede Liverpula u Noriču 5:4 na otvaranju 23. kola Premijer lige.

Fudbal 24.01.2016 | 14:40

Siti će svakako biti zadovoljniji ovim rezultatom jer je dva puta gobio na Bojlin graundu, ali je na kraju ipak osvojio vredan bod.

Tim Manuela Pelegrinija sada je izjednačen na drugom mestu sa Arsenalom uz meč više, a ima tri boda manje od Lestera. Ekipa Vest Hema propustila je priliku da prestigne Mančester junajted na petoj poziciji, pošto sada ima 36 bodova, jedan manje od ekipe Luja van Gala.

Utakmica je počela spektakularno, pošto je Ener Valensija već u prvom minutu doveo Vest Hem u vođstvo odličnim udarcem.

Nije dugo taj rezultat ostao na semaforu. Osam minuta kasnije dosuđen je penal za goste, a Serhio Aguero je bio siguran.

U nastavku prvog dela nije bilo promene rezultata, ali ni mnogo šansi, a do nove prednosti tim Slavena Bilića stigao je u 56. minutu. Ponovo je Valensija bio strelac, prihvatio je odličnu loptu u šesnaestercu i ponovo matirao Džoa Harta.

Ipak, deset minuta pre kraja Aguero je uzvratio postavivši konačan rezultat. Argentinac je iskoristio grešku odbrane Vest Hema i pogodio za 2:2.

Ekipa Klaudija Ranijerija savladala je neugodni Stouk sa 3:0 i vratila se na prvo mesto na tabeli sa 47 bodova, tri više uz meč više od Arsenala.

Lester je u potpunosti nadigrao Stouk na svom terenu. Imao je na kraju 15 naspram samo tri udarca gostiju i na kraju je stigao do ubedljivog trijumfa.

Danijel Drinkvoter je načeo mrežu gostiju u 42. minutu, a isti igrač je učestvovao i kod drugog gola. U 66. minutu asistirao je Vardiju koji je pogodio za 2:0, a do kraja je Uljoa tri minuta pre kraja overio trijumf.

Posle četiri utakmice pauze novi poraz doživeo je Mančester junajted i to na svom Old Trafordu. Tim Luja van Gala ponovo nije postigao gol, a meč je odlučio gol Čarlija Ostina tri minuta pre kraja utakmice.

Srpski reprezentativac Dušan Tadić bio je u startnoj postavi i zamenjen je 23 minuta pre kraja. Sautempton je sada osmi sa 33 boda, dok Junajted na petom mestu ima četiri boda više.

Sa sjajnim igrama natsavio je i Totenhem koji je uspeo da preokrene i pobedi protiv Kristal Palasa. Domaćin je vodio na poluvremenu autogolom Vertongena u 30. minutu, ali je tim Maurisija Poćetina u nastavku uspeo da napravi potpuni preokret.

Kejn je izjednačio u 63. minutu, ali je šest minuta pre kraja pogodio za 2:1, a Čadli je u petom minutu nadoknade postavio konačan rezultat. Totenhem je četvrti na tabeli sa 42 boda, pet manje od prvoplasiranog Lestera.

Votford je bio bolji od Njukasla golovima Igala i Ketkarta u nastavku, dok je jedini strelac za goste bio Laseles. Aleksandar Mitrović odigrao je celu utakmicu, ali nije imao izgledne prilike.

Dva preokreta, gol petom, Liverpul do 5:4 u 95' minutu! Dva preokreta, devet golova, jedan petom, trijumf u 95. minutu, rezime je pobede Liverpula u Noriču 5:4 na otvaranju 23. kola Premijer lige.

"Redsi" su poveli 1:0, zaostajali 3:1, preokrenuli na 4:3, u 93. minutu je Norič izjednačio, da bi 30 sekundi pre kraja Adam Lalana obradovao Jirgena Klopa.

Roberto Firmino je bio dvostruki strelac i asistent, po gol su dali još Džordan Henderson i Džejms Milner, za prvu pobedu Liverpula posle tri kola.

"Adamov gol nije bio samo spektakularan nego i zaslužen, jer naporno radi. On nije zadovoljan svojim učinkom, a napadač je, pa je bio dobar trenutak za slavlje", objasnio je Klop svoje oduševljenje zbog Lalaninog pogotka koji je proslavio s njim.

S druge strane, Diumersi Mbokani je petom savladao Simona Minjolea, na svom debiju u dresu "kanarinaca" gol je postigao i Stiven Nejsmit, ali je Norič poražen treći put u nizu.

Meč na Kerou Roudu obeležili su pre svega golmani, kao da ih nije ni bilo. U prvih sat vremena nisu uspeli da odbrane nijedan šut, pa je svih pet završilo u mrežama dva tima.

Liverpul je poveo u 18. minutu golom Firmina posle sjajne akcije po levoj strani i pravovremenog dodavanja Milnera.

Međutim, već do poluvremena domaćin je proekrenuo iz dva šuta ka golu. Prvo se Mbokani sjajno snašao u petercu i leđima okrenut golu gostiju petom šutirao pored Sakoa, lopta je Francuzu prošla kroz noge i prevarila Minjolea.

Pet minuta pre pauze Norič je poveo 2:1. Hulahan je sjajno prošao i proigrao na desnoj strani Nejsmita, koji je na svom debiju loptu gurnuo u mrežu.

U desetom minutu nastavka Liverpul je bio na kolenima, bespotrebnim faulom Moreno je poklonio penal domaćinu, a Hulahan ne propušta šansu.

Ipak, nije dugo trebalo "redsima" da se vrate u igru, samo minut kasnije Firmino pronalazi Hendersona pored dekoncentrisane odbrane domaćina, a kapiten smanjuje rezultat.

Nije prošlo ni deset minuta Liverpul je imao egal. Sjajno su kombinovali po levoj strani, izigrali kompletnu odbranu domaćina, pa je Firmino loptu dobio usamljen u srcu kaznenog prostora i lako savladao Ruda.

Domaći su uveliko veliki bod, ali ih je sve utišao Lalana, 40-ak sekundi pre kraja. Posle centaršuta sa leve strane, usledio je bilijar u kaznenom prostoru Noriča, lopta na kraju stiže do Klopove rezerve koji šalje "žabicu" pored nepomičnog Ruda. Fantastičanu seriju gosti su produžili u 75. minutu, opet je igrač Liverpula sam izašao na golmana Noriča, ovaj put je Milner dobio poklon od defanzivca domaćina, te rutinski doneo drugi preokret na meču.

"Redsi" su u poslednjih 15 minuta uglavnom trošili vreme, ali kada se očekivalo da rutinski meč privedu kraju, dobili su hladan tuš.

Nakon dubinske lopte iz slobodnog udarca sa Noričove polovine terena, štoperi Liverpula ne uspevaju da izbace loptu, ona pada na ispred Sebastijana Basonga koji šutira iz prve sa 20-ak metara, a ona prolazi pored Minjolea i desne stative.