ЕП: Хрватска и Француска убједљиве!

Рукометаши Хрватске победили су у Кракову селекцију Македоније са 34:24 (17:13) у утакмици првог кола друге фазе Европског првенства у Пољској.

Остали спортови 22.01.2016 | 09:40

Хрватска је одлично почела утакмицу, па је после 10 минута игре водила са 7:1. На половини другог полувремена Хрватска је стигла и до десет голова предности (28:18), што је сачувала до краја утакмице.

Најефикаснији у победничком тиму био је Иван Слишковић са шест голова, док су Марино Марић и Мануел Штрлек постигли по пет.

У репрезентацији Македоније најбољи су били Дејан Манасков са седам и Филип Кузмановски с четири гола, док се најбољи македонски рукометаш Кирил Лазаров није уписао у стрелце.

У другој утакмици Групе 1, Француска је раније у четвртак победиа Белорусију са убедљивих 34:23 (20:5).

Питање победника на овом мечу решено је већ у првом полувремену у коме је Француска примила само пет голова.

Француску је до победе водио Никола Карабартић са девет голова. Исто толико погодака је у репрезентацији Белорусије постигао Аликсеи Кадкевич.