Вујошевић на дебију први срушио Валенсију!

Кошаркаши Лиможа савладали су Валенсију на гостовању резултатом 92:72 на дебију Душка Вујошевића и тиме нанели први пораз шпанском тиму после 28 мечева.

Кошарка 20.01.2016 | 08:00

Трофејни тренер београдског Партизана је тријумфално стартовао своју одисеју у клубу који у својим витринама има и титулу шампиона Европе, а за то су били најзаслужнији Нобел Бунгу-Коло са 23 поена, док су Али Траоре и Вил Денијелс убацили по 18.

Некадашњи кошаркаши Партизана Лестер Мекејлеб и Лео Вестерман су убацили 19, односно два поена, а бивши капитен “црно-белих“ Владимир Лучић је за 15 минута на паркету у екипи Валенсије уписао шест поена, три скока, две асистенције и две изгубљене лопте.

Једини двоцифрени у шпанском тиму били су Бојан Дубљевић (16 поена) и Џастин Хамилтон (12 поена, 8 скокова).

Лимож је боље ушао у утакмицу, прву деоницу је добио са 21:15, али је у другој Валенсија успела да се врати и на велики одмор се отишло са нерешеним резултатом.

Ипак, француски тим је одлично стартовао трећу четвртину, стекао предност од седам поена, а она је до краја меча само расла и на крају износила великих 20 поена.

Лиможу је ово прва победа у Ласт 32 фази Еврокупа, док је Валенсија у трећем колу групе И уписала први неуспех у сезони.