АО: Још један шок - испала Халеп! Дебакл Јовановски!

Шок за Румунку: Халеп испала од 133. на свету! Кинескиња Шуаи Женг направила је највеће изненађење у досадашњем току Аустралијан опена савладавши Симону Халеп са 6:4, 6:3. Дебакл Бојане на старту, само четири освојена гема у 2016. години! Бојана Јовановски наставила је са очајним резултатима на старту 2016. године дебаклом у 1. колу Аустралијан опена.

Тенис 19.01.2016 | 13:00

Боља од Бојане била је Ализе Корне која је српској тенисерки препустила само један гем – 6:1, 6:0.

Јовановски се у четвртом гему уписала на семафор, али у наставку није имала шансу, па је поражена за само 49 минута.

Српска тенисерка је очајно почела 2016. годину, пошто је у досадашња три меча освојила само четири гема.

Румунка је у Мелбурн стигла као друга тенисерка света, имала је велике амбиције на првом Грен слему сезоне, али је рутински поражена од 133. тенисерке света.

Халепова је има 3:1 у другом сету, али није успела да изједначи пошто је Шуаи Женг доббила пет везаних гемова. Њега наредна ривлка биће Ализе Корне која је Бојани Јовановски препустила само један гем.

Трећа тенисерка света Гарбиње Мугуруса лако и убедљиво је обезбедила пролаз у 2. коло победом над Естонком Анет Контавајт – 6:0, 6:4.

Мугуруса је прошле године на Вимбчлдону играла своје прво Грен слем финале, а управо би у Мелбурну могла да понови тај успех јер јој подлога апсолутно одговара. Њена наредна ривалка биће Кирстен Флипкенс, искусна Белгијанка која је победила Лучић-Барони у три сета.

Неочекивани пораз претрпела је и старија сестра Вилијамс Венус. Боља од ње била је Џоана Конте из Велике Британије резултатом 6:4, 6:2.