AO: Još jedan šok - ispala Halep! Debakl Jovanovski!

Šok za Rumunku: Halep ispala od 133. na svetu! Kineskinja Šuai Ženg napravila je najveće iznenađenje u dosadašnjem toku Australijan opena savladavši Simonu Halep sa 6:4, 6:3. Debakl Bojane na startu, samo četiri osvojena gema u 2016. godini! Bojana Jovanovski nastavila je sa očajnim rezultatima na startu 2016. godine debaklom u 1. kolu Australijan opena.

Tenis 19.01.2016 | 13:00

Bolja od Bojane bila je Alize Korne koja je srpskoj teniserki prepustila samo jedan gem – 6:1, 6:0.

Jovanovski se u četvrtom gemu upisala na semafor, ali u nastavku nije imala šansu, pa je poražena za samo 49 minuta.

Srpska teniserka je očajno počela 2016. godinu, pošto je u dosadašnja tri meča osvojila samo četiri gema.

Rumunka je u Melburn stigla kao druga teniserka sveta, imala je velike ambicije na prvom Gren slemu sezone, ali je rutinski poražena od 133. teniserke sveta.

Halepova je ima 3:1 u drugom setu, ali nije uspela da izjednači pošto je Šuai Ženg dobbila pet vezanih gemova. Njega naredna rivlka biće Alize Korne koja je Bojani Jovanovski prepustila samo jedan gem.

Treća teniserka sveta Garbinje Mugurusa lako i ubedljivo je obezbedila prolaz u 2. kolo pobedom nad Estonkom Anet Kontavajt – 6:0, 6:4.

Mugurusa je prošle godine na Vimbčldonu igrala svoje prvo Gren slem finale, a upravo bi u Melburnu mogla da ponovi taj uspeh jer joj podloga apsolutno odgovara. Njena naredna rivalka biće Kirsten Flipkens, iskusna Belgijanka koja je pobedila Lučić-Baroni u tri seta.

Neočekivani poraz pretrpela je i starija sestra Vilijams Venus. Bolja od nje bila je Džoana Konte iz Velike Britanije rezultatom 6:4, 6:2.