АБА: Мега ''одувала Тајфун, Задар ''попио'' Цедевиту за шок!

Кошаркаши Задра направили су велико изненађење победом над Цедевитом са 81:72 у последњој недељној утакмици у оквиру 20. кола АБА лиге. Кошаркаши Мега Лекса убедљиво су славили против Тајфун са 92:70 у 20. колу АБА лиге пред 1.000 гледалаца у Сремској Митровици.

Кошарка 18.01.2016 | 12:00

Загрепчани су тако уписали пети пораз ове сезоне и умањили своје шансе да сустигну Будућност на челу табеле, али су задржали друго место, испред Црвене звезде.

Задар је уписао девету победу и побегао од опасне зоне на шесту позицију.

Филип Краљевић је предводио Задар до важног тријумфа са 30 поена и седам скокова, Глен Коси је додао 13 поена и по пет скокова и асистенција, а Борис Бараћ исти број поена, уз шест скокова.

У пораженом тиму, Џејкоб Пулен је имао 23 поена, Миро Билан је утакмицу завршио са 15 поена и десет скокова, а Хенри Вокер са 12 поена и шест скокова.

Задар и Цедевита су одиграли утакмицу пуну преокрета, коју је домаћи тим преломио у другом полувремену. Задрани су боље ушли у утакмицу, али су гости узвратили у другој четвртини коју су добили са 24:11, да би у наставку уследило буђење домаћег тима. Шампион Хрватске је на све начине покушавао да се врати у утакмицу, али је промашајима отишао у пораз.

Кошаркаши Мега Лекса убедљиво су славили против Тајфун са 92:70 у 20. колу АБА лиге пред 1.000 гледалаца у Сремској Митровици.

Изабраници Дејана Милојевића су уписали 13. тријумф у регионалном такмичењу и тако се учврстили на четвртој позицији, пошто њихов главни конкурент Цибона има скор 9/11.

Тајфун је, с друге стране, остао на самом зачељу табеле, заједно са Сутјеском, пошто оба тима имају по седам победа и 13 пораза.

Поред победе, утакмицу је обележио и повратак Радета Загорца на терен после више од три месеца паузе због лома руке на утакмици првог кола АБА лиге са Црвеном звездом. Загорац је на терену провео 17 минута, није се уписао у стрелце, али је уписао по два скока и асистенције, уз једну украдену лопту.

Најбољи у тријумфу Меге био је Борис Савовић, који би требало да се пресели у Венецију, са 20 поена и седам скокова, Огњен Јарамаз је додао 17 поена и четири асистенције, а Никола Ивановић 12 поена и осам асистенција. Двоцифрени учинак имали су и Никола Јанковић са 11 поена и Тимоти Луваву са десет.

Код Тајфуна, Санди Чебулар је уписао 16 поена и пет скокова, док је Александар Поњавић додао 13.

Мега је одиграла одличну утакмицу против шампиона Словеније и од почетка је диктирала свој ритам. Гости су покушали да припрете у другом периоду, али су Милојевићеви играчи узвратили ударац у трећој четвртини, коју су добили са 25:14, тако решили утакмицу и потом још повећали своју предност.