ABA: Mega ''oduvala Tajfun, Zadar ''popio'' Cedevitu za šok!

Košarkaši Zadra napravili su veliko iznenađenje pobedom nad Cedevitom sa 81:72 u poslednjoj nedeljnoj utakmici u okviru 20. kola ABA lige. Košarkaši Mega Leksa ubedljivo su slavili protiv Tajfun sa 92:70 u 20. kolu ABA lige pred 1.000 gledalaca u Sremskoj Mitrovici.

Košarka 18.01.2016 | 12:00

Zagrepčani su tako upisali peti poraz ove sezone i umanjili svoje šanse da sustignu Budućnost na čelu tabele, ali su zadržali drugo mesto, ispred Crvene zvezde.

Zadar je upisao devetu pobedu i pobegao od opasne zone na šestu poziciju.

Filip Kraljević je predvodio Zadar do važnog trijumfa sa 30 poena i sedam skokova, Glen Kosi je dodao 13 poena i po pet skokova i asistencija, a Boris Barać isti broj poena, uz šest skokova.

U poraženom timu, Džejkob Pulen je imao 23 poena, Miro Bilan je utakmicu završio sa 15 poena i deset skokova, a Henri Voker sa 12 poena i šest skokova.

Zadar i Cedevita su odigrali utakmicu punu preokreta, koju je domaći tim prelomio u drugom poluvremenu. Zadrani su bolje ušli u utakmicu, ali su gosti uzvratili u drugoj četvrtini koju su dobili sa 24:11, da bi u nastavku usledilo buđenje domaćeg tima. Šampion Hrvatske je na sve načine pokušavao da se vrati u utakmicu, ali je promašajima otišao u poraz.

Košarkaši Mega Leksa ubedljivo su slavili protiv Tajfun sa 92:70 u 20. kolu ABA lige pred 1.000 gledalaca u Sremskoj Mitrovici.

Izabranici Dejana Milojevića su upisali 13. trijumf u regionalnom takmičenju i tako se učvrstili na četvrtoj poziciji, pošto njihov glavni konkurent Cibona ima skor 9/11.

Tajfun je, s druge strane, ostao na samom začelju tabele, zajedno sa Sutjeskom, pošto oba tima imaju po sedam pobeda i 13 poraza.

Pored pobede, utakmicu je obeležio i povratak Radeta Zagorca na teren posle više od tri meseca pauze zbog loma ruke na utakmici prvog kola ABA lige sa Crvenom zvezdom. Zagorac je na terenu proveo 17 minuta, nije se upisao u strelce, ali je upisao po dva skoka i asistencije, uz jednu ukradenu loptu.

Najbolji u trijumfu Mege bio je Boris Savović, koji bi trebalo da se preseli u Veneciju, sa 20 poena i sedam skokova, Ognjen Jaramaz je dodao 17 poena i četiri asistencije, a Nikola Ivanović 12 poena i osam asistencija. Dvocifreni učinak imali su i Nikola Janković sa 11 poena i Timoti Luvavu sa deset.

Kod Tajfuna, Sandi Čebular je upisao 16 poena i pet skokova, dok je Aleksandar Ponjavić dodao 13.

Mega je odigrala odličnu utakmicu protiv šampiona Slovenije i od početka je diktirala svoj ritam. Gosti su pokušali da priprete u drugom periodu, ali su Milojevićevi igrači uzvratili udarac u trećoj četvrtini, koju su dobili sa 25:14, tako rešili utakmicu i potom još povećali svoju prednost.