ШПА: Шестица Барсе, ''петица'' Реала, ''трица'' Атлетика!

Фудбалери Барселоне победили су Атлетик Билбао са 6:0 у последњој недељној утакмици 20. кола Примере, а три гола у том тријумфу постигао је Луис Суарес. Фудбалери Атлетика победили су Лас Палмас са 3:0 на гостовању у оквиру 20. кола Примере и задржали се на челу табеле. Фудбалери Реал Мадрида декласирали су Хихон на свом терену са 5:1 у мечу 20. кола шпанске Примере.

Фудбал 18.01.2016 | 09:20

Поред Суареса, у стрелце су се уписали и Лионел Меси, који је изашао из игре на полувремену, Нејмар и Иван Ракитић, а Каталонци су одиграли скоро комплетан меч са играчем више на терену.

Голман Баскијаца Ираизоз је искључен већ у четвртом минуту, када је у казненом простору срушио играча Барселоне, а судија му је показао пут свлачионице и уз то показао на белу тачку.

Пенал је у седмом минуту реализовао Меси, а потом је Барселона готово рутински дошла до убедљиве победе.

Нејмар је удвостручио предност домаћег тима у 31. минуту, када је одлично испратио лопту коју му је послао Суарес и послао је у мрежу. За следећи гол, који је виђен у 47. минуту, били су заслужни исти играчи, само су им улоге биле обрнуте – Нејмар је асистирао Суаресу који је шутирао у горњи десни угао, а Иаго Ерерин, који је ушао у игру после искључења Ираизоза, био је потпуно немоћан.

Ракитић је у 62. минуту повисио на 4:0 после асистенције Нејмара, када је шутирао прецизно по средини гола, а седам минута касније Суарес се поново уписао у стрелце. Уругвајском фудбалеру је асистирао Арта Туран, шутирао је са ивице казненог простора, а лопта је прошла уз десну стативу. Суарес је само десетак минута касније, у 83. минуту, комплетирао хет-трик и уједно поставио коначан резултат, испративши центаршут Серхија Бускетса и сјајно матирао Ерерина.

Барселона се тим тријумфом вратила на друго место табеле, са 45 бодова, два мање од водећег Атлетика, али и утакмицом мање. Реал је трећи са четири бода мање, али и утакмицом више.

С друге стране, Атлетик је на осмом месту, са 28 бодова.

Фудбалери Атлетика победили су Лас Палмас са 3:0 на гостовању у оквиру 20. кола Примере и задржали се на челу табеле.

Двоструки стрелац за ’Јорганџије’ био је Антоан Гризман, док је једини преостали гол пред 28.000 гледалаца у Лас Палмасу био Фелипе Луис.

Атлетико је тако уписао 15. победу ове сезоне, па сада има 47 бодова на челу табеле, четири више од Реала, а пет од Барселоне, која има две утакмице мање у овом тренутку.

С друге стране, Лас Палмас је остварио већ десети пораз и остао је на 18 бодова, два више од Рајо Ваљекана, који је први тим испод црте у опасној зони.

Фелипе Луис је довео Мадриђане у вођство у 17. минуту, када је после одличне асистенције Хуанфрана послао лопту у доњи десни угао.

Гризман је удвостручио предност гостију у 68. минуту, пошто је практично сам изашао испред голмана у казненом простору и без оклевања послао лопту у мрежу. Коначан резултат поставио је у претпоследњем минуту регуларног дела утакмице, поново му је асистент био Коке, пошто је шутнуо ниску лопту право у гол.

У истом термину, Хетафе је победио Еспањол са 3:1 на свом терену, после преокрета, пошто су гости водили од 26. минута голом Ернана Переса. Само три минута касније Педро Леон је изједначио, да би Пабло Сарабија донео преокрет Хетафеу у 37. минуту. Мои Гомес је само ставио тачну на тријумф домаћина у надокнади другог полувремена.

Хетафе после седме победе држи десето место на табели са 26 бодова, док Епсањол има пет мање на 14. позицији.

Фудбалери Реал Мадрида декласирали су Хихон на свом терену са 5:1 у мечу 20. кола шпанске Примере.

Да ће екипа Зинедина Зидана лако стићи до победе видело се већ после првих 12 минута, тачније у периоду од седмог до 12. минута, када су Мадриђани постигли три гола, да би до краја стигли и до убедљивије победе.

Краљевски клуб се попео на друго место на табели, са бодом мање од водећег Атлетика, али трећепласирана Барселона има два меча мање. Спортинг на 19. месту са 15 бодова.

Голове за Реал постигли су двоструки стрелци Бејл и Роналдо, као и Бензема. Погодак за Хихон постигао је Ивет Лопес.

Мрежу гостију затресао је Бејл са пет метара већ у седмом минуту после корнера Кроса са десне стране. Два минута касније Ронадо удвостручује предност. бензема му је додао лопту на 15 метара, а он из окрета погађа мрежу. У 12. минуту на семафору је писало 3:0, а стрелац је Бензема. Бејл му је са леве стране послао лопту, а он маказицама постиже гол са десетак метара.

Карвахал је био асистент Роналду у 18. минуту за четврти погодак Реала. На пети погодак чекало се до 41. минута. Иско је на 18 метара надмудрио притивника и додао лопту ка Бејлу, који без много муке са пет метара постиже погодак.

Утешни погодак за госте постигао је Лопес који је стајао сам на 11 метара, после додавања Џонатана са леве стране.

Фудбалери Валенсије и Рајо Ваљекана одиграли су 2:2 на Местаљи у 20. колу Примере.

"Слепи мишеви" везали су и девети меч без победе, последњи пут славили су седмог новембра над Селтом у гостију и сада заузимају 10. место на табели са 24 бода.

И Рајо је наставио серију мечева без тријумфа, јер је последњи пут победио пре 10 кола, уписавши сва три бода против Гранаде.

Санчес је довео госте у вођство у 15. минуту, после убацивања Ембарбе са десне стране. Валенсија спектакуларним голом поравнава резултат у 55. минуту, када је са скоро пола пола терена Негредо поценио да је голман ривала сувише далеко од свог гола и прецизним ударцем погодио мрежу.

Вођство свом тиму враћа Љоренте у 69. минуту, када је после корнера био сам на десет метара и из прве био прецизан.

Коначан резултат поставио је Пако два минута пре краја, са пет метара после убацивања Бакалија.