ŠPA: Šestica Barse, ''petica'' Reala, ''trica'' Atletika!

Fudbaleri Barselone pobedili su Atletik Bilbao sa 6:0 u poslednjoj nedeljnoj utakmici 20. kola Primere, a tri gola u tom trijumfu postigao je Luis Suares. Fudbaleri Atletika pobedili su Las Palmas sa 3:0 na gostovanju u okviru 20. kola Primere i zadržali se na čelu tabele. Fudbaleri Real Madrida deklasirali su Hihon na svom terenu sa 5:1 u meču 20. kola španske Primere.

Fudbal 18.01.2016 | 09:20

Pored Suaresa, u strelce su se upisali i Lionel Mesi, koji je izašao iz igre na poluvremenu, Nejmar i Ivan Rakitić, a Katalonci su odigrali skoro kompletan meč sa igračem više na terenu.

Golman Baskijaca Iraizoz je isključen već u četvrtom minutu, kada je u kaznenom prostoru srušio igrača Barselone, a sudija mu je pokazao put svlačionice i uz to pokazao na belu tačku.

Penal je u sedmom minutu realizovao Mesi, a potom je Barselona gotovo rutinski došla do ubedljive pobede.

Nejmar je udvostručio prednost domaćeg tima u 31. minutu, kada je odlično ispratio loptu koju mu je poslao Suares i poslao je u mrežu. Za sledeći gol, koji je viđen u 47. minutu, bili su zaslužni isti igrači, samo su im uloge bile obrnute – Nejmar je asistirao Suaresu koji je šutirao u gornji desni ugao, a Iago Ererin, koji je ušao u igru posle isključenja Iraizoza, bio je potpuno nemoćan.

Rakitić je u 62. minutu povisio na 4:0 posle asistencije Nejmara, kada je šutirao precizno po sredini gola, a sedam minuta kasnije Suares se ponovo upisao u strelce. Urugvajskom fudbaleru je asistirao Arta Turan, šutirao je sa ivice kaznenog prostora, a lopta je prošla uz desnu stativu. Suares je samo desetak minuta kasnije, u 83. minutu, kompletirao het-trik i ujedno postavio konačan rezultat, isprativši centaršut Serhija Busketsa i sjajno matirao Ererina.

Barselona se tim trijumfom vratila na drugo mesto tabele, sa 45 bodova, dva manje od vodećeg Atletika, ali i utakmicom manje. Real je treći sa četiri boda manje, ali i utakmicom više.

S druge strane, Atletik je na osmom mestu, sa 28 bodova.

Fudbaleri Atletika pobedili su Las Palmas sa 3:0 na gostovanju u okviru 20. kola Primere i zadržali se na čelu tabele.

Dvostruki strelac za ’Jorgandžije’ bio je Antoan Grizman, dok je jedini preostali gol pred 28.000 gledalaca u Las Palmasu bio Felipe Luis.

Atletiko je tako upisao 15. pobedu ove sezone, pa sada ima 47 bodova na čelu tabele, četiri više od Reala, a pet od Barselone, koja ima dve utakmice manje u ovom trenutku.

S druge strane, Las Palmas je ostvario već deseti poraz i ostao je na 18 bodova, dva više od Rajo Valjekana, koji je prvi tim ispod crte u opasnoj zoni.

Felipe Luis je doveo Madriđane u vođstvo u 17. minutu, kada je posle odlične asistencije Huanfrana poslao loptu u donji desni ugao.

Grizman je udvostručio prednost gostiju u 68. minutu, pošto je praktično sam izašao ispred golmana u kaznenom prostoru i bez oklevanja poslao loptu u mrežu. Konačan rezultat postavio je u pretposlednjem minutu regularnog dela utakmice, ponovo mu je asistent bio Koke, pošto je šutnuo nisku loptu pravo u gol.

U istom terminu, Hetafe je pobedio Espanjol sa 3:1 na svom terenu, posle preokreta, pošto su gosti vodili od 26. minuta golom Ernana Peresa. Samo tri minuta kasnije Pedro Leon je izjednačio, da bi Pablo Sarabija doneo preokret Hetafeu u 37. minutu. Moi Gomes je samo stavio tačnu na trijumf domaćina u nadoknadi drugog poluvremena.

Hetafe posle sedme pobede drži deseto mesto na tabeli sa 26 bodova, dok Epsanjol ima pet manje na 14. poziciji.

Fudbaleri Real Madrida deklasirali su Hihon na svom terenu sa 5:1 u meču 20. kola španske Primere.

Da će ekipa Zinedina Zidana lako stići do pobede videlo se već posle prvih 12 minuta, tačnije u periodu od sedmog do 12. minuta, kada su Madriđani postigli tri gola, da bi do kraja stigli i do ubedljivije pobede.

Kraljevski klub se popeo na drugo mesto na tabeli, sa bodom manje od vodećeg Atletika, ali trećeplasirana Barselona ima dva meča manje. Sporting na 19. mestu sa 15 bodova.

Golove za Real postigli su dvostruki strelci Bejl i Ronaldo, kao i Benzema. Pogodak za Hihon postigao je Ivet Lopes.

Mrežu gostiju zatresao je Bejl sa pet metara već u sedmom minutu posle kornera Krosa sa desne strane. Dva minuta kasnije Ronado udvostručuje prednost. benzema mu je dodao loptu na 15 metara, a on iz okreta pogađa mrežu. U 12. minutu na semaforu je pisalo 3:0, a strelac je Benzema. Bejl mu je sa leve strane poslao loptu, a on makazicama postiže gol sa desetak metara.

Karvahal je bio asistent Ronaldu u 18. minutu za četvrti pogodak Reala. Na peti pogodak čekalo se do 41. minuta. Isko je na 18 metara nadmudrio pritivnika i dodao loptu ka Bejlu, koji bez mnogo muke sa pet metara postiže pogodak.

Utešni pogodak za goste postigao je Lopes koji je stajao sam na 11 metara, posle dodavanja Džonatana sa leve strane.

Fudbaleri Valensije i Rajo Valjekana odigrali su 2:2 na Mestalji u 20. kolu Primere.

"Slepi miševi" vezali su i deveti meč bez pobede, poslednji put slavili su sedmog novembra nad Seltom u gostiju i sada zauzimaju 10. mesto na tabeli sa 24 boda.

I Rajo je nastavio seriju mečeva bez trijumfa, jer je poslednji put pobedio pre 10 kola, upisavši sva tri boda protiv Granade.

Sančes je doveo goste u vođstvo u 15. minutu, posle ubacivanja Embarbe sa desne strane. Valensija spektakularnim golom poravnava rezultat u 55. minutu, kada je sa skoro pola pola terena Negredo pocenio da je golman rivala suviše daleko od svog gola i preciznim udarcem pogodio mrežu.

Vođstvo svom timu vraća Ljorente u 69. minutu, kada je posle kornera bio sam na deset metara i iz prve bio precizan.

Konačan rezultat postavio je Pako dva minuta pre kraja, sa pet metara posle ubacivanja Bakalija.