ИТА: Бака и Боатенг сачували посао Михи, Јуве је већ други!

Фудбалери Милана победили су Фиорентину са 2:0 на „Сан Сиру“ у последњој недељној утакмици 20. кола Серије А. Фудбалери Јувентуса убедљиво су победили Удинезе у гостима 4:0 у 20. колу Серије А.

Фудбал 18.01.2016 | 08:40

’Росонери’ су славили головима Карлоса Баке у четвртом и Кевина Принса Боатенга у 88. и тако су вероватно осигурали останак Синише Михајловића на клупи.

Милан је уписао девету победу и попео се на шесто место табеле са 32 бодова, 12 мање од водећег Наполија, док је Фиорентина сада на четвртој позицији са 38 бодова.

Домаћи тим је повео већ у четвртом минуту, после акције коју је креирао Ђакомо Бонавентура, а Бака ју је завршио прецизним шутем у десну страну гола.

’Виола’ је на све начине тражила изједначење, имала је већи посед лопте и више прилика, али никако није успевала да дође до гола. Њене промашаје је у 88. минуту казнио Боатенг, који је поставио коначан резултат.

Српски фудбалер Ненад Томовић одиграо је целу утакмицу за госте и у 67. минуту је зарадио јавну опомену.

Последњих дана, италијански медији су спекулисали да би утакмица са Фиорентином требало да одреди Михајловићеву судбину, због разочаравајућих резултата у последње време. Ипак, победа над фаворитом из Фиренце би барем у овом тренутку требало да спасе српског стручњака, али остаје да се види.

Фудбалери Јувентуса убедљиво су победили Удинезе у гостима 4:0 у 20. колу Серије А.

Стара дама искористила је реми Интера са Аталантом и попела се на друго место на табели, па сада има два бода мање од водећег Наполија.

Победу Јувентусу донео је двоструки стрелац и асистент Дибала, а голове су постигли још Кедира и Алекс Сандро.

Дибала је у 15. минуту сјајним поготком из слободног ударца са преко 20 метара донео предност својој екипи. Три минута касније предност је удвостручио Кедира. После корнера са десне стране, фудбалер Удинезеа покушао је главом да избаци лопту из казненог просотра, она је стигла до Дибале који такође главом прослеђује на другу стативу немачком репрезентативцу, а он лопту спушта у мрежу.

Дибала са пенала повећава на 3:0 у 26. минуту. Претходно је у казненом простору са леђа оборен Манџукић који је био у стопостотоној прилици за гол.

Новом асистенцијом Дибала омогућава Јувентусу да стигне до четвртог гола. Он је проиграо Алекса Сандра који постиже погодак са 16 метара.

На преостала три меча која су почела у 15 часова, виђена су три ремија Рома није успела да победи Верону (1:1), Лацио је извукао бод на гостовању Болоњи (2:2), а нерешено су одиграли и Кејво и Емполи (1:1). Карпи је на свом терену био бољи од Сампдорије 2:1.

Предност Роми донео је Наинголан у 41. минуту, док је изједначење и бод Верони донео Пацини у 61. минуту из пенала. Рома је пета на табели са 35 бодова, а Верона је и даље последња са само девет освојених бодова.