ITA: Baka i Boateng sačuvali posao Mihi, Juve je već drugi!

Fudbaleri Milana pobedili su Fiorentinu sa 2:0 na „San Siru“ u poslednjoj nedeljnoj utakmici 20. kola Serije A. Fudbaleri Juventusa ubedljivo su pobedili Udineze u gostima 4:0 u 20. kolu Serije A.

Fudbal 18.01.2016 | 08:40

’Rosoneri’ su slavili golovima Karlosa Bake u četvrtom i Kevina Prinsa Boatenga u 88. i tako su verovatno osigurali ostanak Siniše Mihajlovića na klupi.

Milan je upisao devetu pobedu i popeo se na šesto mesto tabele sa 32 bodova, 12 manje od vodećeg Napolija, dok je Fiorentina sada na četvrtoj poziciji sa 38 bodova.

Domaći tim je poveo već u četvrtom minutu, posle akcije koju je kreirao Đakomo Bonaventura, a Baka ju je završio preciznim šutem u desnu stranu gola.

’Viola’ je na sve načine tražila izjednačenje, imala je veći posed lopte i više prilika, ali nikako nije uspevala da dođe do gola. Njene promašaje je u 88. minutu kaznio Boateng, koji je postavio konačan rezultat.

Srpski fudbaler Nenad Tomović odigrao je celu utakmicu za goste i u 67. minutu je zaradio javnu opomenu.

Poslednjih dana, italijanski mediji su spekulisali da bi utakmica sa Fiorentinom trebalo da odredi Mihajlovićevu sudbinu, zbog razočaravajućih rezultata u poslednje vreme. Ipak, pobeda nad favoritom iz Firence bi barem u ovom trenutku trebalo da spase srpskog stručnjaka, ali ostaje da se vidi.

Fudbaleri Juventusa ubedljivo su pobedili Udineze u gostima 4:0 u 20. kolu Serije A.

Stara dama iskoristila je remi Intera sa Atalantom i popela se na drugo mesto na tabeli, pa sada ima dva boda manje od vodećeg Napolija.

Pobedu Juventusu doneo je dvostruki strelac i asistent Dibala, a golove su postigli još Kedira i Aleks Sandro.

Dibala je u 15. minutu sjajnim pogotkom iz slobodnog udarca sa preko 20 metara doneo prednost svojoj ekipi. Tri minuta kasnije prednost je udvostručio Kedira. Posle kornera sa desne strane, fudbaler Udinezea pokušao je glavom da izbaci loptu iz kaznenog prosotra, ona je stigla do Dibale koji takođe glavom prosleđuje na drugu stativu nemačkom reprezentativcu, a on loptu spušta u mrežu.

Dibala sa penala povećava na 3:0 u 26. minutu. Prethodno je u kaznenom prostoru sa leđa oboren Mandžukić koji je bio u stopostotonoj prilici za gol.

Novom asistencijom Dibala omogućava Juventusu da stigne do četvrtog gola. On je proigrao Aleksa Sandra koji postiže pogodak sa 16 metara.

Na preostala tri meča koja su počela u 15 časova, viđena su tri remija Roma nije uspela da pobedi Veronu (1:1), Lacio je izvukao bod na gostovanju Bolonji (2:2), a nerešeno su odigrali i Kejvo i Empoli (1:1). Karpi je na svom terenu bio bolji od Sampdorije 2:1.

Prednost Romi doneo je Naingolan u 41. minutu, dok je izjednačenje i bod Veroni doneo Pacini u 61. minutu iz penala. Roma je peta na tabeli sa 35 bodova, a Verona je i dalje poslednja sa samo devet osvojenih bodova.