НБА: Бјелица гомила фаулове, крај црног низа Минесоте!

Српски кошаркаш Немања Бјелица постигао је 6 поена и имао 2 скока и 3 асистенције у убедљивој победи Минесоте над Финиксом.

Кошарка 18.01.2016 | 08:20

Тимбервулвси су прекинули низ од девет узастопних пораза резултатом 117:87, а Бјелица је на паркету провео скоро 23 минута и за то време изгубио две лопте и направио чак 5 фаулова.

Најефикаснији у домаћем тиму били су Рубио и Вигинс са по 18 поена, Таунс је додао четири мање, док су Мухамад, Лавин и Мартин стали на по 11.

Бивши кошаркаш, а сада председник Партизана Никола Пековић добио је само седам минута и уписао четири поена.

Минесота је на полувремену водила 10 разлике, али је до убедљивог тријумфа стигла феноменалном последњом четвртином коју је добила резултатом 34:18.

Санси су поражени 13. пут у последњих 14 мечева и налазе се на 13. позицији Западне конференције. У Минеаполису једини расположени био је Брендан Најт са 20 поена, а пратио га је Морис са три поена мање. Двоцифрени учинак имао је још само Букер (11 поена), док је Мирза Телетовић погодио само један кош из игре из седам покушаја.