NBA: Bjelica gomila faulove, kraj crnog niza Minesote!

Srpski košarkaš Nemanja Bjelica postigao je 6 poena i imao 2 skoka i 3 asistencije u ubedljivoj pobedi Minesote nad Finiksom.

Košarka 18.01.2016 | 08:20

Timbervulvsi su prekinuli niz od devet uzastopnih poraza rezultatom 117:87, a Bjelica je na parketu proveo skoro 23 minuta i za to vreme izgubio dve lopte i napravio čak 5 faulova.

Najefikasniji u domaćem timu bili su Rubio i Vigins sa po 18 poena, Tauns je dodao četiri manje, dok su Muhamad, Lavin i Martin stali na po 11.

Bivši košarkaš, a sada predsednik Partizana Nikola Peković dobio je samo sedam minuta i upisao četiri poena.

Minesota je na poluvremenu vodila 10 razlike, ali je do ubedljivog trijumfa stigla fenomenalnom poslednjom četvrtinom koju je dobila rezultatom 34:18.

Sansi su poraženi 13. put u poslednjih 14 mečeva i nalaze se na 13. poziciji Zapadne konferencije. U Mineapolisu jedini raspoloženi bio je Brendan Najt sa 20 poena, a pratio ga je Moris sa tri poena manje. Dvocifreni učinak imao je još samo Buker (11 poena), dok je Mirza Teletović pogodio samo jedan koš iz igre iz sedam pokušaja.