ИТА: Реми Интера, преокрет Наполија!

Фудбалери Аталанте и Интера одиграли су нерешено 1:1 у првом мечу 20. кола италијанске Серије А. Наполи је победио Сасуоло 3:1 и учврстио се на првом месту.

Фудбал 17.01.2016 | 08:40

Утакмицу су обележила два аутогола и једна маестрална интервенција голмана Интера Самира Хандановића.

Аталанта је повела у 17. минуту аутоголом Хеисона Муриља који је проследио лопту у своју мрежу након додавања Букарија Драме с леве стране, који је у петерцу покушао да проигра саиграча.

Слична ситуација виђена је на другој страни терена само осам минута касније. Мауро Икарди прошао је по десној страни и центрирао у шеснаестерац где је неспретно реаговао дефанзивац Аталанте Рафаел Толој и савладао свог голмана.

Наставк сусрета донео је по неколико прилика на обе стране, а најбољу је пропустила домача екипа у 61. минуту. Лука Цигарини је после једне убачене лопте с леве стране на око пет метара од гола ухватио волеј, али је Хандановић стопалом зауставио његов ударац.

Српски репрезентативац Адем Љајић је одиграо за цео меч за Интер.

Интер се после 20. кола налази на другом месту са 40 бодова, док је Аталанта 11. са 25.

Торино је на свом терену савлдао Фрозиноне са 4:2. Имобиле је у деветом минуту донео предност свом тиму са беле тачке, а изједначио је Самарко у 33. За само четири минута домаћи преокрећу преко Белетија који је постигао два гола, од тога један на асистенцију српског фудбалера Немање Максимовића. После аутогола Авелара у 74. минуту резултат је био 3:2 за Торино, а коначан резултат поставио је Бенаси осам минута пре краја.

Торино је прекинуо низ од три пораза, односно четири утакмице без победе, па после седмог првенственог тријумфа заузима 11. место на табели са 25 бодова. Фрозиноне је у последњих пет утакмица без победе и налази се у зони испадања, на 18. месту на табели са 15 бодова.

Каљехон и двоструки стрелац Игуаин донели су победу Наполију после преокрета. Претходно је Сасуоло већ у трећем минуту повео из пенала преко Фалчинелија.

Наполи се учврстио на лидерском месту на табели са четири бода више од Интера, а Сасуоло је шести са 31.