ITA: Remi Intera, preokret Napolija!

Fudbaleri Atalante i Intera odigrali su nerešeno 1:1 u prvom meču 20. kola italijanske Serije A. Napoli je pobedio Sasuolo 3:1 i učvrstio se na prvom mestu.

Fudbal 17.01.2016 | 08:40

Utakmicu su obeležila dva autogola i jedna maestralna intervencija golmana Intera Samira Handanovića.

Atalanta je povela u 17. minutu autogolom Heisona Murilja koji je prosledio loptu u svoju mrežu nakon dodavanja Bukarija Drame s leve strane, koji je u petercu pokušao da proigra saigrača.

Slična situacija viđena je na drugoj strani terena samo osam minuta kasnije. Mauro Ikardi prošao je po desnoj strani i centrirao u šesnaesterac gde je nespretno reagovao defanzivac Atalante Rafael Toloj i savladao svog golmana.

Nastavk susreta doneo je po nekoliko prilika na obe strane, a najbolju je propustila domača ekipa u 61. minutu. Luka Cigarini je posle jedne ubačene lopte s leve strane na oko pet metara od gola uhvatio volej, ali je Handanović stopalom zaustavio njegov udarac.

Srpski reprezentativac Adem Ljajić je odigrao za ceo meč za Inter.

Inter se posle 20. kola nalazi na drugom mestu sa 40 bodova, dok je Atalanta 11. sa 25.

Torino je na svom terenu savldao Frozinone sa 4:2. Imobile je u devetom minutu doneo prednost svom timu sa bele tačke, a izjednačio je Samarko u 33. Za samo četiri minuta domaći preokreću preko Beletija koji je postigao dva gola, od toga jedan na asistenciju srpskog fudbalera Nemanje Maksimovića. Posle autogola Avelara u 74. minutu rezultat je bio 3:2 za Torino, a konačan rezultat postavio je Benasi osam minuta pre kraja.

Torino je prekinuo niz od tri poraza, odnosno četiri utakmice bez pobede, pa posle sedmog prvenstvenog trijumfa zauzima 11. mesto na tabeli sa 25 bodova. Frozinone je u poslednjih pet utakmica bez pobede i nalazi se u zoni ispadanja, na 18. mestu na tabeli sa 15 bodova.

Kaljehon i dvostruki strelac Iguain doneli su pobedu Napoliju posle preokreta. Prethodno je Sasuolo već u trećem minutu poveo iz penala preko Falčinelija.

Napoli se učvrstio na liderskom mestu na tabeli sa četiri boda više od Intera, a Sasuolo je šesti sa 31.