ПЛ: Сити убједљив, Челсију бод у 98’, гол Тадића...!

Фудбалери Челсија и Евертона одиграли су нерешено 3:3, сјајном дуелу 22. кола енглеске Премијер лиге. Сандерленд повео, Тотенхем га разбио! Фудбалери Тотенхема лако су савладали Сандерленд 4:1 (1:1), у првом мечу 22. кола Премијер лиге.

Фудбал 16.01.2016 | 22:30

Екипа Роберта Мартинеса је прво испустила два гола предности, у надонкади је поново повела, али је Џон Тери из чистог офсајда у 98. минуту донео бод домаћину.

Обе екипе су у овај меч ушле у лошем расположењу, а после 0:0 у првих 45 минута у наставку је уследио спектакл. У 50. минуту Џон Тери је после центаршута са леве стране нспретно реаговао и постигао аутогол, а много бољу игру у том периоду Евертон је крунисао још једним голом – у 56. минуту Миралас је прихватио додавање Бејнса и одличним ударцем савладао је Куртоу.

Ипак, Челси је успео да сустигне ту предност за само два минута. Прво је Дијего Коста смањио у 64. минуту пошто је предриблао и голмана, а у 66. минуту Фабрегас је уз доста среће изједначио на 2:2.

Био је Челси у бољој позицији у финишу, али је у првом минут надокнаде Мори на другој стативи био најсналажљивији и погодио је за 3:2. Ни ту није био крај. Судија је продужио меч за седм минута, а Тери је у 98. минуту из очигледног офсајда петом донео важан бод свом тиму.

Евертон је 11. на табели са 29 бдоова, док је Челси 14. са четири бода мање. Немања Матић замењен је у 55. минуту, док је Бранислав Ивановић одиграо цео меч.

Убедљиву победу у суботу остварио је Манчестер сити против Кристал Паласа и вратио се на прво место на табели са 43 бода колико има и Арсенал. Фабијан Делф је начео мрежу гостију у 22. минуту, а до полувремена је погодио и Агуеро у 41. минуту.

У наставку није било много промене, Агуеро је у 68. минуту повећао на 3:0, а Силва је шест минута пре краја поставио коначан резултат. Александар Коларов играо је до 52. минута.

Гол ан другој узастопној утакмици постигао је Душан Тадић, иако опет није био у стартној постави Саутемптона који је победио ВБА са 3:0. Тадић је ушао у 63. минуту, а девет минута касније је добрим ударцем у даљи угао поставио коначних 3:0. Прва два гола у првом полувремену постигао је Ворд-Праус.

Важан тријумф остварио је и Њукасл против Вест Хема, било је 2:1, а голове су постигли Перес и Вајналдум. Александар Митровић замењен је у петом минуту надокнаде времена.

Лестер није успео да савлада Астон Вилу у гостима и врати се на прво место иако је имао одличну прилику за то. Повео је голом Оказакија у 28. минуту, а у 33. минуту је Марез промашио пенал за 2:0. Домаћин је то казнио у наставку, гол за коначних 2:2 постигао је Гестеде 15 минута пре краја.

Сандерленд повео, Тотенхем га разбио! Фудбалери Тотенхема лако су савладали Сандерленд 4:1 (1:1), у првом мечу 22. кола Премијер лиге.

Гости са североистока Енглеске су неочекивано повели пет минута пре полувремена, али је домаћин два минута касније изједначио.

У другом делу је Тотенхемова доминација донела очекивани преокрет за прву победу Спурса после два кола без тријумфа.

Домаћин је доминирао на Вајт Харт Лејну од првог минута, Алдервирелд, Кејн, Али, Роуз и Ламела су пропуштали шансе у првих 40 минута, а онда је уследила казна.

Адам Џонсон је послао сјајан пас у казнени простор где ју је дочекао леви бек Патрик ван Анхолт, који је шаље у доњи леви угао.

Минут касније дебитант на голу Сандерленда Џордан Пикфорд сјајно зауставља шут Кејна из налета, али се лопта одбија до Кристијана Ериксена који је уз много среће шаље у мрежу за 1:1.

"Црне мачке" су умало опет повела на отварању другог полувремена, у шанси је био Дефо, али је предуго намештао и на крају шутирао поред гола.

Уследио је наставак притиска нападача Тотенхема, нове прилике пропуштају Али и Кејн, а онда је коначно у последњих 30 минута посрнула одбрана гостију.

Преокрет у 59. минуту доноси Муса Дембеле после одличне соло-акције и шута у доњи десни угао. Само осам минута касније Ериксен шутира са дистанце, лопта погађа једног играча Сандерленда и вара Пикфорда, чим је меч преломљен.

Десет минута пре краја Кејн коначно успева да затресе мрежу, свој 50. гол у Премијер лиги постиже из пенала који је направио Јан Кирхоф.