PL: Siti ubjedljiv, Čelsiju bod u 98’, gol Tadića...!

Fudbaleri Čelsija i Evertona odigrali su nerešeno 3:3, sjajnom duelu 22. kola engleske Premijer lige. Sanderlend poveo, Totenhem ga razbio! Fudbaleri Totenhema lako su savladali Sanderlend 4:1 (1:1), u prvom meču 22. kola Premijer lige.

Fudbal 16.01.2016 | 22:30

Ekipa Roberta Martinesa je prvo ispustila dva gola prednosti, u nadonkadi je ponovo povela, ali je Džon Teri iz čistog ofsajda u 98. minutu doneo bod domaćinu.

Obe ekipe su u ovaj meč ušle u lošem raspoloženju, a posle 0:0 u prvih 45 minuta u nastavku je usledio spektakl. U 50. minutu Džon Teri je posle centaršuta sa leve strane nspretno reagovao i postigao autogol, a mnogo bolju igru u tom periodu Everton je krunisao još jednim golom – u 56. minutu Miralas je prihvatio dodavanje Bejnsa i odličnim udarcem savladao je Kurtou.

Ipak, Čelsi je uspeo da sustigne tu prednost za samo dva minuta. Prvo je Dijego Kosta smanjio u 64. minutu pošto je predriblao i golmana, a u 66. minutu Fabregas je uz dosta sreće izjednačio na 2:2.

Bio je Čelsi u boljoj poziciji u finišu, ali je u prvom minut nadoknade Mori na drugoj stativi bio najsnalažljiviji i pogodio je za 3:2. Ni tu nije bio kraj. Sudija je produžio meč za sedm minuta, a Teri je u 98. minutu iz očiglednog ofsajda petom doneo važan bod svom timu.

Everton je 11. na tabeli sa 29 bdoova, dok je Čelsi 14. sa četiri boda manje. Nemanja Matić zamenjen je u 55. minutu, dok je Branislav Ivanović odigrao ceo meč.

Ubedljivu pobedu u subotu ostvario je Mančester siti protiv Kristal Palasa i vratio se na prvo mesto na tabeli sa 43 boda koliko ima i Arsenal. Fabijan Delf je načeo mrežu gostiju u 22. minutu, a do poluvremena je pogodio i Aguero u 41. minutu.

U nastavku nije bilo mnogo promene, Aguero je u 68. minutu povećao na 3:0, a Silva je šest minuta pre kraja postavio konačan rezultat. Aleksandar Kolarov igrao je do 52. minuta.

Gol an drugoj uzastopnoj utakmici postigao je Dušan Tadić, iako opet nije bio u startnoj postavi Sautemptona koji je pobedio VBA sa 3:0. Tadić je ušao u 63. minutu, a devet minuta kasnije je dobrim udarcem u dalji ugao postavio konačnih 3:0. Prva dva gola u prvom poluvremenu postigao je Vord-Praus.

Važan trijumf ostvario je i Njukasl protiv Vest Hema, bilo je 2:1, a golove su postigli Peres i Vajnaldum. Aleksandar Mitrović zamenjen je u petom minutu nadoknade vremena.

Lester nije uspeo da savlada Aston Vilu u gostima i vrati se na prvo mesto iako je imao odličnu priliku za to. Poveo je golom Okazakija u 28. minutu, a u 33. minutu je Marez promašio penal za 2:0. Domaćin je to kaznio u nastavku, gol za konačnih 2:2 postigao je Gestede 15 minuta pre kraja.

Sanderlend poveo, Totenhem ga razbio! Fudbaleri Totenhema lako su savladali Sanderlend 4:1 (1:1), u prvom meču 22. kola Premijer lige.

Gosti sa severoistoka Engleske su neočekivano poveli pet minuta pre poluvremena, ali je domaćin dva minuta kasnije izjednačio.

U drugom delu je Totenhemova dominacija donela očekivani preokret za prvu pobedu Spursa posle dva kola bez trijumfa.

Domaćin je dominirao na Vajt Hart Lejnu od prvog minuta, Aldervireld, Kejn, Ali, Rouz i Lamela su propuštali šanse u prvih 40 minuta, a onda je usledila kazna.

Adam Džonson je poslao sjajan pas u kazneni prostor gde ju je dočekao levi bek Patrik van Anholt, koji je šalje u donji levi ugao.

Minut kasnije debitant na golu Sanderlenda Džordan Pikford sjajno zaustavlja šut Kejna iz naleta, ali se lopta odbija do Kristijana Eriksena koji je uz mnogo sreće šalje u mrežu za 1:1.

"Crne mačke" su umalo opet povela na otvaranju drugog poluvremena, u šansi je bio Defo, ali je predugo nameštao i na kraju šutirao pored gola.

Usledio je nastavak pritiska napadača Totenhema, nove prilike propuštaju Ali i Kejn, a onda je konačno u poslednjih 30 minuta posrnula odbrana gostiju.

Preokret u 59. minutu donosi Musa Dembele posle odlične solo-akcije i šuta u donji desni ugao. Samo osam minuta kasnije Eriksen šutira sa distance, lopta pogađa jednog igrača Sanderlenda i vara Pikforda, čim je meč prelomljen.

Deset minuta pre kraja Kejn konačno uspeva da zatrese mrežu, svoj 50. gol u Premijer ligi postiže iz penala koji je napravio Jan Kirhof.