БЕЛ: Генк са играчем мање до тријумфа!

Дефанзивац Генка истрчао 70 метара и постигао гол, Карелис полумаказицама донео тријумф упркос играчу мање! Вилфред Ндиди показао како се бори за дрес клуба.

Фудбал 16.01.2016 | 09:20

Генк је у 22. колу ПРО лиге успео да дође до победе над Зулте Варегемом (2:1) голом Николаоса Карелиса у 88. минуту, упркос томе што је играо са играчем мање од 35. минута после искључења Дерика Чиманге. Ипак најлепши детаљ меча десио се у 16. минуту утакмице, а био је дело Нигеријца Вилфред Ндидија.

Варегем је имао слободан ударац искоса после ког је уследила громовита контра. Занимљиво, задњи везни Генка Вилфред Ндиди је од свог шеснаестерца кренуо у спринт и завршио га је у противничком петерцу. Лопта се после ударца Нескенса Кебана и одбране Самија Босута одбила баш код Ндидија којем је преостао лакши део посла.

Ипак, његов труд и пожртвовање дошли су под знак питања када је његов саиграч Дерик Чиманга искључен у 35. минуту меча, као и поготком Кристофера Лепоана у 31. минуту. Ипак, да све прође добро по домаћина потрудио се Николаос Карелис који је дао фантастичан победоносни гол у 88. минуту.

Генк је тако дошао до три бода на својој Кристал Арени после кога заузима 6. позицији на табели са три бода мање управо од Варегема. Марко Полетановић је био стартер на овом дуелу, а свој деби завршио је тако што је замењен у 74. минуту.