BEL: Genk sa igračem manje do trijumfa!

Defanzivac Genka istrčao 70 metara i postigao gol, Karelis polumakazicama doneo trijumf uprkos igraču manje! Vilfred Ndidi pokazao kako se bori za dres kluba.

Fudbal 16.01.2016 | 09:20

Genk je u 22. kolu PRO lige uspeo da dođe do pobede nad Zulte Varegemom (2:1) golom Nikolaosa Karelisa u 88. minutu, uprkos tome što je igrao sa igračem manje od 35. minuta posle isključenja Derika Čimange. Ipak najlepši detalj meča desio se u 16. minutu utakmice, a bio je delo Nigerijca Vilfred Ndidija.

Varegem je imao slobodan udarac iskosa posle kog je usledila gromovita kontra. Zanimljivo, zadnji vezni Genka Vilfred Ndidi je od svog šesnaesterca krenuo u sprint i završio ga je u protivničkom petercu. Lopta se posle udarca Neskensa Kebana i odbrane Samija Bosuta odbila baš kod Ndidija kojem je preostao lakši deo posla.

Ipak, njegov trud i požrtvovanje došli su pod znak pitanja kada je njegov saigrač Derik Čimanga isključen u 35. minutu meča, kao i pogotkom Kristofera Lepoana u 31. minutu. Ipak, da sve prođe dobro po domaćina potrudio se Nikolaos Karelis koji je dao fantastičan pobedonosni gol u 88. minutu.

Genk je tako došao do tri boda na svojoj Kristal Areni posle koga zauzima 6. poziciji na tabeli sa tri boda manje upravo od Varegema. Marko Poletanović je bio starter na ovom duelu, a svoj debi završio je tako što je zamenjen u 74. minutu.