ХОЛ: Велики је Твенте да би испао из лиге!

Екипа из Еншедеа у првом сусрету у новој години показала колико заиста вреди...

Фудбал 16.01.2016 | 08:00

На основу свега што су показали у првом делу првенства фудбалери Твентеа сврстани су у групу тимова која ће се грчевито борити за опстанак у холандској елити, али први меч тима из Еншедеа у новој години враћа наду њиховим навијачима у боље дане.

Твенте је у премијерном сусрету 18. кола Ередивизије декласирао најпријатније изненађење прве половине шампионата Холандије Хераклес (4:0) и изједначио се са Родом на 15. месту на табели са 16 бодова. Далеко од тога да је екипа Ренеа Хакеа сада безбедна (само три бода дели их од зоне испадања), али свакако да се лакше дише.

Два гола за домаћина постигао је деснокрилни нападач Еде. Он је мрежу гостију погађао у 16. и 60. минуту. У стрелце су још успели да се упишу Мароканац Зијех, односно Тер Авест.

Твенте је после првих 45 минута имао два гола вишка, али одлука је дефинитивно пала у првој половини другог дела, када су домаћи фудбалери за два минута (60. и 62. минут) постигли два поготка и повећали на 4:0.