HOL: Veliki je Tvente da bi ispao iz lige!

Ekipa iz Enšedea u prvom susretu u novoj godini pokazala koliko zaista vredi...

Fudbal 16.01.2016 | 08:00

Na osnovu svega što su pokazali u prvom delu prvenstva fudbaleri Tventea svrstani su u grupu timova koja će se grčevito boriti za opstanak u holandskoj eliti, ali prvi meč tima iz Enšedea u novoj godini vraća nadu njihovim navijačima u bolje dane.

Tvente je u premijernom susretu 18. kola Eredivizije deklasirao najprijatnije iznenađenje prve polovine šampionata Holandije Herakles (4:0) i izjednačio se sa Rodom na 15. mestu na tabeli sa 16 bodova. Daleko od toga da je ekipa Renea Hakea sada bezbedna (samo tri boda deli ih od zone ispadanja), ali svakako da se lakše diše.

Dva gola za domaćina postigao je desnokrilni napadač Ede. On je mrežu gostiju pogađao u 16. i 60. minutu. U strelce su još uspeli da se upišu Marokanac Zijeh, odnosno Ter Avest.

Tvente je posle prvih 45 minuta imao dva gola viška, ali odluka je definitivno pala u prvoj polovini drugog dela, kada su domaći fudbaleri za dva minuta (60. i 62. minut) postigli dva pogotka i povećali na 4:0.