ЕЛ: Химки лако са Кучом, а Ефес са Дарушафаком!

Кошаркаши Анадолу Ефеса победили су Дарушафаку са 84:71 у последњој утакмици трећег кола групе Е Топ16 фазе Евролиге. Екипа Химкија победила је на свом паркету Лаборал Кучу у утакмици трећег кола Групе Ф Топ 16 фазе Евролиге – 76:68.

Кошарка 15.01.2016 | 22:00

Изабраници Душана Ивковића су тако дошли до друге победе у другој фази, па сада имају исти скор као Уникаха и Локомотива, иза Фенербахчеа који са максималним скором држи чело табеле.

Дарушафака је, с друге стране, уписала и трећи пораз, па су остали једини тим без победе у групи Е.

Ефес је утакмицу практично преломио у другој четвртини, коју је добио са 22:12, пошто су се гости до тада добро држали. У наставку је домаћин без већих проблема одржавао предност, па је заслужено уписао нову победу.

Најбољи у победничком тиму био је Џејсон Грејнџер са 15 поена, осам асистенција и пет скокова. Дерик Браун је додао 13 поена и осам скокова, Чеди Осман је имао 12 поена и шест скокова, док је Јон Диблер утакмицу завршио са 11 поена.

Код Дарушафаке, Скоти Вилбекин је уписао 20 поена и четири асистенције, док је Ендер Арслан имао 14 поена.

Анадолу Ефес – Дарушафака 84:71

Табела: Фенербахче 3/0, Анадолу Ефес 2/1, Уникаха 2/1, Локомотива 2/1, Црвена звезда 1/2, Панатинаикос 1/2, Цедевита 1/2, Дарушафака 0/3.

Екипа Химкија победила је на свом паркету Лаборал Кучу у утакмици трећег кола Групе Ф Топ 16 фазе Евролиге – 76:68.

Руски представник забележио је други тријумф, док је клуб из Шпаније претрпео други пораз.

Меч је био неизестан све до финиша треће четвртине, када је Алексеј Швед покренуо серију од 13:0, после чега је дуел практично био решен.

Управо је сјајни Швед био најзаслужнији за тријумф свог тима са 24 поена (3/8 за два, 5/11 за три), и по пет скоков и асистенција, а најбоље га је пратио Џејмс Огастин са два поена мање (8/11 за два, 1/1 за три), уз осам ухваћених лопти.

С друге стране, у екипи Лаборала, Фабијен Козер, Адам Ханга и Јака Блажич уписали су по девет поена.