EL: Himki lako sa Kučom, a Efes sa Darušafakom!

Košarkaši Anadolu Efesa pobedili su Darušafaku sa 84:71 u poslednjoj utakmici trećeg kola grupe E Top16 faze Evrolige. Ekipa Himkija pobedila je na svom parketu Laboral Kuču u utakmici trećeg kola Grupe F Top 16 faze Evrolige – 76:68.

Košarka 15.01.2016 | 22:00

Izabranici Dušana Ivkovića su tako došli do druge pobede u drugoj fazi, pa sada imaju isti skor kao Unikaha i Lokomotiva, iza Fenerbahčea koji sa maksimalnim skorom drži čelo tabele.

Darušafaka je, s druge strane, upisala i treći poraz, pa su ostali jedini tim bez pobede u grupi E.

Efes je utakmicu praktično prelomio u drugoj četvrtini, koju je dobio sa 22:12, pošto su se gosti do tada dobro držali. U nastavku je domaćin bez većih problema održavao prednost, pa je zasluženo upisao novu pobedu.

Najbolji u pobedničkom timu bio je Džejson Grejndžer sa 15 poena, osam asistencija i pet skokova. Derik Braun je dodao 13 poena i osam skokova, Čedi Osman je imao 12 poena i šest skokova, dok je Jon Dibler utakmicu završio sa 11 poena.

Kod Darušafake, Skoti Vilbekin je upisao 20 poena i četiri asistencije, dok je Ender Arslan imao 14 poena.

Anadolu Efes – Darušafaka 84:71

Tabela: Fenerbahče 3/0, Anadolu Efes 2/1, Unikaha 2/1, Lokomotiva 2/1, Crvena zvezda 1/2, Panatinaikos 1/2, Cedevita 1/2, Darušafaka 0/3.

Ekipa Himkija pobedila je na svom parketu Laboral Kuču u utakmici trećeg kola Grupe F Top 16 faze Evrolige – 76:68.

Ruski predstavnik zabeležio je drugi trijumf, dok je klub iz Španije pretrpeo drugi poraz.

Meč je bio neizestan sve do finiša treće četvrtine, kada je Aleksej Šved pokrenuo seriju od 13:0, posle čega je duel praktično bio rešen.

Upravo je sjajni Šved bio najzaslužniji za trijumf svog tima sa 24 poena (3/8 za dva, 5/11 za tri), i po pet skokov i asistencija, a najbolje ga je pratio Džejms Ogastin sa dva poena manje (8/11 za dva, 1/1 za tri), uz osam uhvaćenih lopti.

S druge strane, u ekipi Laborala, Fabijen Kozer, Adam Hanga i Jaka Blažič upisali su po devet poena.