ЕЛ: ЦСКА тукао Барсу, Фенер зауставио Локомотиву!

Екипа ЦСКА забележила је дуруг победу у групи Ф Топ 16 фазе Евролиге, пошто је у Москви савладала Барселону – 93:82. Кошаркаши Фенербахечеа победили су Локо0мотиву у Истанбулу са 85:79, у 3. колу Е групе Топ16 фазе у Евролиги. Уникаха декласирала Цедевиту! Све је било јасно после 10 минута. Недовић најмање на терену од свих играча Уникахе.

Кошарка 15.01.2016 | 16:00

'Армејци' сада имају учинак од два тријумфа и једног пораза, док је 'Блауграна' претрепела први пораз.

Екипа Димитриса Итудиса губила је само после уводних десет минута игре, али је готово цео тим био сјајно шутерски расположен, па је већ средином треће деонице питање победника практично било решено.

Најбољи у победничком тиму био је Кори Хигинс са 20 поена (2/2 за два, 4/6 за три), пет скокова и две асистенције, а сјајан је био и капитен репрезентације Србије Милош Теодосић – који је меч завршио са 16 поена (1/2 за два, 4/7 за три), шест асистенција, скоком, али и четири изгубљене лопте.

Исталки су се још Андреј Воронцевич са 16 поена, Кајл Хајнц са 12 и Димитри Кулагин са десет.

С друге стране, код гостију је најефикаснији био Хуан Карлос Наваро са 16 поена (1/2 за двам 4/5 за три) и три асистенције, Џастин Доелман додао је 14, Алекс Арбињес 12, а Стратос Перпероглу 11.

Евролига – група Ф – Топ 16 фаза:

ЦСКА Москва – Барселона 93:82

петак:
18.00 Химки – Лаборал Куча
20.45 Олимпијакос – Бросе Баскет
20.45 Реал Мадрид – Жалгирис

Кошаркаши Фенербахечеа победили су Локо0мотиву у Истанбулу са 85:79, у 3. колу Е групе Топ16 фазе у Евролиги.

Екипа Жељка Обрадовића је у дуелу тимова са скором 2-0 успела да слави захвалујући сјајној последњој деоници – 34:19.

У већем делу утакмице руски тим је имао контролу и вођство, али ипак није успео да издржи до самог краја.

Још једно одлично издање имао је Богдан Богдановић који је завршио са 18 поена (5-11), 3 скока и 5 асистенција. Весели је додао 17 поена и 7 скокова, Датоме је додао 16, а Никола Калинић је имао 3 поена и 3 скока. У екипи Локомотиве, Клавер је убацио 21, Дилејни 12 уз 7 асистенција, а Синглстон и Дрејпер по 10 поена.

На утакмици у Малаги екипа Уникахе је лако и убедљиво савладала Цедевиту и стигла до друге победе у Е групи. Већ после првих 10 минута шпански тим је имао +13 (27:14), па је у наставку рутински славио против хрватске екипе.

Данијел Дијес имао је 16 поена и 4 скока, Кузминскас је додао 17 поена и 5 скокова, а Суарес 11 поена. Немања Недовић је за 8 минута убацио само 2 поена. Код гостију, Бабић је убацио 24, а Пулен 16 поена.

ЕЛ, Топ16, Е група:

Фенербахче – Локомотива 85:79
Панатинаикос – Црвена звезда 63:74
Уникаха – Цедевита 90:67

петак:
Ефес – Дарушафака

Табела: Фенербахче 3-0, Уникаха 2-1, Локомотива 2-1, Ефес 1-1, Црвена звезда 1-2, ПАО 1-2, Цедевита 1-2, Дарушафака 0-2.

Уникаха декласирала Цедевиту! Све је било јасно после 10 минута. Недовић најмање на терену од свих играча Уникахе.

Уникаха – Цедевита 90:67 (27:14, 25:17, 19:19, 19:17)!

Миндаугас Кузминскас са 17, Даније Диез са 16 и Карлос Суарез са 11 поена били су најефикаснији појединци у сјајном тимском наступу екипе Јоана Плазе, која је вечерас у 3. колу Групе Е Топ 16 фазе Евролиге декласрирала првака Хрватске, Цедевиту.

Сви играчи Уникахе уписали су се у стрелце, рачунајући и нашег Немању Недовића, који је са седам минута на паркету имао најслабију минутажу и убачена два поена (1/1 за два, 0/2 за три), уз скок и асистенцију. Демаркус Нелсон наставио је да се уклапа у ротацију, па је као стартер за 18 минута у игри убацио четири поена (2/5 за два, 0/1 за три), уз два скока, три асистенције, блокаду и изгубљену лопту.

На другој страни, екипа Вељка Мршића – после дебакла у дербију АБА лиге и шокантно убедљивог пораза од Будућности – добила је нову лекцију у размаку од пет дана, пре свега јер Луку Бабића и Џејкоба Пулена није имао ко да прати. Бабић је убацио 24 поена (5/6 за два, 4/7 за три), а Пулен 16 (1/5 за два, 4/8 за три).

Није било трећег играча са двоцифреним учинком у редовима Цедевите, а тројку је успео да уради само Џејмс Вајт – једну из два покушаја. НБА појачање, Хенри Вокер, шутирао је 0/5 за три поена.

Победама над Дарушафаком и Цедевитом, и поразом од Панатинаикоса, Уникаха се попела на друго место Групе Е, са истим скором који има и Локомотива. Једини непоражени тим у групи је Фенербахче, који је вечерас у дербију савладао Локомотиву.

Црвена звезда је победом над Панатинаикосом у Атини уписала прву победу и побегла са дна, где је остала Дарушафака са 0-2.