Куп Краља: Барса рутински са Еспањолом, гол Дражића...

Фудбалери Барселоне победили су Еспањол са 2:0 у реваншу осмине финала Купа краља и укупним резултатом 6:1 се пласирали даље.

Фудбал 14.01.2016 | 14:20

После тријумфа на „Камп Ноу“ са 4:1, било је јасно да ће Барселона са пола гаса проћи међу осам најбољих у Купу, а то се и десило.

Јунак победе гостију био је Мунир, који је постигао оба гола на утакмици – у 32. и 88. минуту.

У утакмицама које су одигране у среду даље су прошли и Атлетик Билбао, Селта и Лас Палмас.

Најтежи посао имао је Лас Палмас, који је славио са 3:2 против Еибара после победе идентичним резултатом на гостовању. Еибар је пружио велики отпор, пошто је после аутогола Жунке у 43. минуту дошао до преокрета постигавши два гола за два минута преко Екисе и Серхија Енрича, али су Момо и Давид Гарсија погурали домаћи тим даље.

Селта је имала сличан задатак као Барселона и после победе са 3:0, у реваншу је са 2:0 славила против Кадиза. Тим из Вига је у вођство довео Џон Гуидети у 35. минуту из пенала, да би коначан резултат Дејан Дражић у 77. минуту. Дражић је одиграо свих 90 минута на утакмици, док је Немања Радоја из игре изашао у 62. минуту.

Атлетик је славио на гостовању Виљареалу голом Ињакија Вилијамса у 21. минуту и даље је прошао укупним резултатом 4:2.Српски фудбалер Антонио Рукавина одиграо је цео меч за домаћи тим и зарадио јавну опомену.

У четвртфинале Купа краља у уторак су се пласирали Мирандес и Севиља, а последња два учесника сазнаћемо у четвртак.