Kup Kralja: Barsa rutinski sa Espanjolom, gol Dražića...

Fudbaleri Barselone pobedili su Espanjol sa 2:0 u revanšu osmine finala Kupa kralja i ukupnim rezultatom 6:1 se plasirali dalje.

Fudbal 14.01.2016 | 14:20

Posle trijumfa na „Kamp Nou“ sa 4:1, bilo je jasno da će Barselona sa pola gasa proći među osam najboljih u Kupu, a to se i desilo.

Junak pobede gostiju bio je Munir, koji je postigao oba gola na utakmici – u 32. i 88. minutu.

U utakmicama koje su odigrane u sredu dalje su prošli i Atletik Bilbao, Selta i Las Palmas.

Najteži posao imao je Las Palmas, koji je slavio sa 3:2 protiv Eibara posle pobede identičnim rezultatom na gostovanju. Eibar je pružio veliki otpor, pošto je posle autogola Žunke u 43. minutu došao do preokreta postigavši dva gola za dva minuta preko Ekise i Serhija Enriča, ali su Momo i David Garsija pogurali domaći tim dalje.

Selta je imala sličan zadatak kao Barselona i posle pobede sa 3:0, u revanšu je sa 2:0 slavila protiv Kadiza. Tim iz Viga je u vođstvo doveo Džon Guideti u 35. minutu iz penala, da bi konačan rezultat Dejan Dražić u 77. minutu. Dražić je odigrao svih 90 minuta na utakmici, dok je Nemanja Radoja iz igre izašao u 62. minutu.

Atletik je slavio na gostovanju Viljarealu golom Injakija Vilijamsa u 21. minutu i dalje je prošao ukupnim rezultatom 4:2.Srpski fudbaler Antonio Rukavina odigrao je ceo meč za domaći tim i zaradio javnu opomenu.

U četvrtfinale Kupa kralja u utorak su se plasirali Mirandes i Sevilja, a poslednja dva učesnika saznaćemo u četvrtak.