АБА: Звезда се мучила у Љубљани, али и добила Олимпију!

Кошаркаши Црвене звезде прекинули су у Љубљани низ од три пораза у свим такмичењима.

Кошарка 11.01.2016 | 19:20

Екипа Дејана Радоњића савладала је Олимпију у 19. колу АБА лиге резултатом 77:69.

И на овој утакмици је био видљив пад у форми Звезде после напорне сезоне и свих промена, али српски и регионални шампион успео је да савлада Олимпију и оствари 14. победу у сезони.

Олимпија је боље отворила дуел, водила је после 10 минута са 23:16, али је Звезда успела да преокрене до полувремена (40:36).

Уследио је још један безидејни напад Звезде, али је Таренс Кинзи успео да заустави контру изнудивши фаул у нападу Зека Рајта.

Меч је одлучио Милер тројком за 74:67 минут пре краја, па домаћин до краја није успео да угрози вођство црвено-белих.

Уследио је још један безидејни напад Звезде, али је Таренс Кинзи успео да заустави контру изнудивши фаул у нападу Зека Рајта. Меч је одлучио Милер тројком за 74:67 минут пре краја, па домаћин до краја није успео да угрози вођство црвено-белих.

После велике серије од пет узастопних тројки у финишу треће деонице Звезда је имала +15 на старту последње четвртине, али ни ту није био крај. Олимпија је два минута пре краја имала само -4, а одлучила је тројка Милера за 74:67 на 60 секунди до краја.

Звезда сада има скор 14-5 на трећем месту на табели и до краја регуларног тока ће покушати да престигне Цедевиту која има победу више и бољи међусобни скор.

Квинси Милер био је далеко најбољи са 25 поена и 9 скокова. Цирбес је додао 17 поена и 7 скокова, Кинзи је имао 9 поена и 3 скока, док је Гудурић убацио 7 поена. На другој страни, Сава Лешић је имао 16 поена и 4 скока, а Загорац 11 поена и 2 асистенције.

21.00 Игокеа - Мега Лекс

Табела: Будућност 17-2, Цедевита 15-4, Црвена звезда 14-5, Мега Лекс 12-6, Крка 8-11, Металац 8-11, Задар 8-11, МЗТ 8-11, Цибона 8-11, Партизан 7-12, Тајфун 7-12, Сутјеска 7-12, Олимпија 7-12, Игокеа 6-12,