ABA: Zvezda se mučila u Ljubljani, ali i dobila Olimpiju!

Košarkaši Crvene zvezde prekinuli su u Ljubljani niz od tri poraza u svim takmičenjima.

Košarka 11.01.2016 | 19:20

Ekipa Dejana Radonjića savladala je Olimpiju u 19. kolu ABA lige rezultatom 77:69.

I na ovoj utakmici je bio vidljiv pad u formi Zvezde posle naporne sezone i svih promena, ali srpski i regionalni šampion uspeo je da savlada Olimpiju i ostvari 14. pobedu u sezoni.

Olimpija je bolje otvorila duel, vodila je posle 10 minuta sa 23:16, ali je Zvezda uspela da preokrene do poluvremena (40:36).

Usledio je još jedan bezidejni napad Zvezde, ali je Tarens Kinzi uspeo da zaustavi kontru iznudivši faul u napadu Zeka Rajta.

Meč je odlučio Miler trojkom za 74:67 minut pre kraja, pa domaćin do kraja nije uspeo da ugrozi vođstvo crveno-belih.

Usledio je još jedan bezidejni napad Zvezde, ali je Tarens Kinzi uspeo da zaustavi kontru iznudivši faul u napadu Zeka Rajta. Meč je odlučio Miler trojkom za 74:67 minut pre kraja, pa domaćin do kraja nije uspeo da ugrozi vođstvo crveno-belih.

Posle velike serije od pet uzastopnih trojki u finišu treće deonice Zvezda je imala +15 na startu poslednje četvrtine, ali ni tu nije bio kraj. Olimpija je dva minuta pre kraja imala samo -4, a odlučila je trojka Milera za 74:67 na 60 sekundi do kraja.

Zvezda sada ima skor 14-5 na trećem mestu na tabeli i do kraja regularnog toka će pokušati da prestigne Cedevitu koja ima pobedu više i bolji međusobni skor.

Kvinsi Miler bio je daleko najbolji sa 25 poena i 9 skokova. Cirbes je dodao 17 poena i 7 skokova, Kinzi je imao 9 poena i 3 skoka, dok je Gudurić ubacio 7 poena. Na drugoj strani, Sava Lešić je imao 16 poena i 4 skoka, a Zagorac 11 poena i 2 asistencije.

21.00 Igokea - Mega Leks

Tabela: Budućnost 17-2, Cedevita 15-4, Crvena zvezda 14-5, Mega Leks 12-6, Krka 8-11, Metalac 8-11, Zadar 8-11, MZT 8-11, Cibona 8-11, Partizan 7-12, Tajfun 7-12, Sutjeska 7-12, Olimpija 7-12, Igokea 6-12,