ИТА: Девета узастопна побједа Јувентуса!

Фудбалери Јувентуса остварили су девету узастопну победу у Серији А и попели се на друго место на табели.

Фудбал 11.01.2016 | 14:20

Јувентус је у последњем мечу 19. кола савладао Сампдорију у гостима са 2:1 и тако потврдио да је уз Наполи најозбиљнији кандидат за титулу, и поред очајног старта сезоне.

"Бјанконери" су стигли Интер, сада су два тима на деоби другог места са по 38 бодова, док је Наполи први са два бода више.

Гости су од почетка кренули силовито, али није било превише прилика, све до 17. минута када је погодио Пол Погба. Француз је залепио лопту за груди и из окрета погодио супротни угао.

То је умирило "Мараси", у наставку је после сјајног паса Дибале, Кедира лако матирао голмана Ђеновљана за 2:0.

У другом полувремену Јувентус је себи закомпликовао живот – прво је Мората промашио стопостотну прилику да повећа вођство, да би га Антонио Касано моментално казнио погодивши супротан угао Буфоновог гола.

Занимљив финиш донео је неколико прилика домаћима који су могли да изненаде, али се Јуве ипак извукао. Остало је 2:1, а до краја је Моисандер добио црвени картон.

Српски интернационалац Филип Крстичић пораз свог клуба гледао је са клупе за резервне играче.