ITA: Deveta uzastopna pobjeda Juventusa!

Fudbaleri Juventusa ostvarili su devetu uzastopnu pobedu u Seriji A i popeli se na drugo mesto na tabeli.

Fudbal 11.01.2016 | 14:20

Juventus je u poslednjem meču 19. kola savladao Sampdoriju u gostima sa 2:1 i tako potvrdio da je uz Napoli najozbiljniji kandidat za titulu, i pored očajnog starta sezone.

"Bjankoneri" su stigli Inter, sada su dva tima na deobi drugog mesta sa po 38 bodova, dok je Napoli prvi sa dva boda više.

Gosti su od početka krenuli silovito, ali nije bilo previše prilika, sve do 17. minuta kada je pogodio Pol Pogba. Francuz je zalepio loptu za grudi i iz okreta pogodio suprotni ugao.

To je umirilo "Marasi", u nastavku je posle sjajnog pasa Dibale, Kedira lako matirao golmana Đenovljana za 2:0.

U drugom poluvremenu Juventus je sebi zakomplikovao život – prvo je Morata promašio stopostotnu priliku da poveća vođstvo, da bi ga Antonio Kasano momentalno kaznio pogodivši suprotan ugao Bufonovog gola.

Zanimljiv finiš doneo je nekoliko prilika domaćima koji su mogli da iznenade, ali se Juve ipak izvukao. Ostalo je 2:1, a do kraja je Moisander dobio crveni karton.

Srpski internacionalac Filip Krstičić poraz svog kluba gledao je sa klupe za rezervne igrače.