ШПА: Атлетико се вратио на врх табеле!

Фудбалери Атлетико Мадрида преузели су водећу позицију у Примери, пошто су као гости са 2:0 савладали Селту.

Фудбал 11.01.2016 | 14:00

Атлетико је наставио ’клацкалицу’ са Барселоном и после 19 кола има 44 бода, два више од Барселона која има меч мање.

Екипа из Вига остала је на петој позицији са 31, али сада шестопласираном Еибару бежи само један бод.

Прво полувреме завршено је без голова, а гости су повели после четири минута игре у наставку.

Лусијано Вијето је проиграо Атноана Гризмана, а француски нападач наставио одличну голгетерску серију постигавши десети првенствени гол ове сезоне.

Све дилеме отклонио је Јаник Фереира-Караско десет минута пре краја и поставио коначних 2:0 искористивши одбитак након промашаја Џексона Мартинеса.

Немања Радоја је одиграо цео меч за поражене домаћине.

Фудбалери Еибар наставили су да изненадјују у шпанској Примери тријумфом од 2:1 над Еспањолом.

Еибар је забележио трећу, већ се налази на позицији која води у Лигу Европе и сада може да угрози екипе из врха.

Стрелци за победнички тим били су Такаши Инуи у 15. и Борха Бастон у 74. минуту из пенала, док је погодак за госте у 22. постигао Дјоан Џордан.

Лас Палмас је на свом стадиону играо нерешено 1:1 са Малагом. Домаћин је повео преко Домингеса Танаусуа у 51. минуту, а коначан резултат поставио је Роке Санта Крус у 72.

Малага је 10. на табели са 24 бода, шест више од Лас Палмаса, који је на 16. месту.