ŠPA: Atletiko se vratio na vrh tabele!

Fudbaleri Atletiko Madrida preuzeli su vodeću poziciju u Primeri, pošto su kao gosti sa 2:0 savladali Seltu.

Fudbal 11.01.2016 | 14:00

Atletiko je nastavio ’klackalicu’ sa Barselonom i posle 19 kola ima 44 boda, dva više od Barselona koja ima meč manje.

Ekipa iz Viga ostala je na petoj poziciji sa 31, ali sada šestoplasiranom Eibaru beži samo jedan bod.

Prvo poluvreme završeno je bez golova, a gosti su poveli posle četiri minuta igre u nastavku.

Lusijano Vijeto je proigrao Atnoana Grizmana, a francuski napadač nastavio odličnu golgetersku seriju postigavši deseti prvenstveni gol ove sezone.

Sve dileme otklonio je Janik Fereira-Karasko deset minuta pre kraja i postavio konačnih 2:0 iskoristivši odbitak nakon promašaja Džeksona Martinesa.

Nemanja Radoja je odigrao ceo meč za poražene domaćine.

Fudbaleri Eibar nastavili su da iznenadjuju u španskoj Primeri trijumfom od 2:1 nad Espanjolom.

Eibar je zabeležio treću, već se nalazi na poziciji koja vodi u Ligu Evrope i sada može da ugrozi ekipe iz vrha.

Strelci za pobednički tim bili su Takaši Inui u 15. i Borha Baston u 74. minutu iz penala, dok je pogodak za goste u 22. postigao Djoan Džordan.

Las Palmas je na svom stadionu igrao nerešeno 1:1 sa Malagom. Domaćin je poveo preko Domingesa Tanausua u 51. minutu, a konačan rezultat postavio je Roke Santa Krus u 72.

Malaga je 10. na tabeli sa 24 boda, šest više od Las Palmasa, koji je na 16. mestu.