Куп Краља: КК: Селта лако, Лас Палмас преокренуо!

Фудбалери Селте Виго и Лас Палмаса остварили су победе у првим мечевима осмине финала Купа краља.

Фудбал 08.01.2016 | 16:20

Селта је на гостовању победила Кадис са 3:0 и стекла готово недостижну предност пред реванш.

Лас Палмас је такође на гостовању победио Еибар са 3:2.

Победу Селти донели су Гидети головима у 25. и 79. минуту, док се Хони уписао у стрелце у 58. Српски фудбалер Дејан Дражић одиграо је цео меч за победнички тим.

Много Драматичније било је на другом сусрету где је Еибар два пута испуштао предност и на крају је изгубио. Хајровић је довео свој тим у вођство у 10. минуту, да би шест минута касније изједначио Ајтами. Берхон враћа предност свом тиму у 20. минуту. Мреже су мировале све до 60 минута када Вакасо поравнава на 2:0, а коначан резултат поставио је Момо у 90.

У међувремену Еибар је остао без двојице играча, Хајровића и Ескалантеа који су добили црвене картоне, што је гостима умногоме олакшало постизање победничког гола, веома важног пред реванш.