Kup Kralja: KK: Selta lako, Las Palmas preokrenuo!

Fudbaleri Selte Vigo i Las Palmasa ostvarili su pobede u prvim mečevima osmine finala Kupa kralja.

Fudbal 08.01.2016 | 16:20

Selta je na gostovanju pobedila Kadis sa 3:0 i stekla gotovo nedostižnu prednost pred revanš.

Las Palmas je takođe na gostovanju pobedio Eibar sa 3:2.

Pobedu Selti doneli su Gideti golovima u 25. i 79. minutu, dok se Honi upisao u strelce u 58. Srpski fudbaler Dejan Dražić odigrao je ceo meč za pobednički tim.

Mnogo Dramatičnije bilo je na drugom susretu gde je Eibar dva puta ispuštao prednost i na kraju je izgubio. Hajrović je doveo svoj tim u vođstvo u 10. minutu, da bi šest minuta kasnije izjednačio Ajtami. Berhon vraća prednost svom timu u 20. minutu. Mreže su mirovale sve do 60 minuta kada Vakaso poravnava na 2:0, a konačan rezultat postavio je Momo u 90.

U međuvremenu Eibar je ostao bez dvojice igrača, Hajrovića i Eskalantea koji su dobili crvene kartone, što je gostima umnogome olakšalo postizanje pobedničkog gola, veoma važnog pred revanš.