ИТА: Икарди вратио Интер на врх Серије А, славио и Наполи!

Фудбалери Интера савладали су Емполи у гостима са 1:0 у претпоследњој утакмици 18. кола Серије А. Девети пут ове сезоне "неразури" су надиграли ривала минималним резултатом и вратили се на чело Серије А. Пробудио се капитен Икарди. "Сан Паоло" грмео - Лоренцо? Инсиње! Омалени, 163 центиметара "високи" нападач, повео је Наполи до нове победе и вратио га на бод иза лидера.

Фудбал 07.01.2016 | 12:20

После осам победа 1:0 у првом делу сезоне одиграном у 2015. години, "неразури" Роберта Манћинија наставили су у истом стилу и у Новој!

У првом мечу у 2016, иначе 18. колу Серије А: Емполи - Интер 0:1 (0:1).

Стрелац победоносног гола, у надокнади првог полувремена, био је капитен Мауро Икарди, нови краљ "калчо" петераца. Аргентинац се нашао на правом месту после дриблинга и центаршута Ивана Перишића са леве стране, па је вешто поставио ногу и савладао немоћног Лукаша Скорупског.

Ова акција Хрвата и Аргентинца, за Икардијев осми гол у сезони, а четврти у последња три кола, преломила је изједначен меч у којем су оба тима имала шансе, промашивала их, нападала, бранила се, правила грешке, итд.

Ни Емполи, ни Интер, нису имали предност ни у поседу лопте, ни у шутевима ка голу, ни у шутевима у оквир гола, а када је било "густо" разлику су направили Икарди на једној, односно сјајни голман миланског клуба, Самир Хандановић, на другој страни.

Интер се на прави начин опоравио од непријатног и несрећног пораза на "Ђузепе Меаци" у последњем мечу у 2015. години, када је Лацио уз мало среће и мало знања прекинуо серију од три победе "неразура" - 1:2. С друге стране, храбри Тосканци под вођством Марка Ђампаола доживели су осми пораз у последњих девет мечева са Интером, уз један реми, и "најзад" прекинули фантастичну серију резултата.

Емполи је 2015. завршио са четири узастопне победе, а плаво-бели са "Карла Кастељанија" нису имали пораз још од 8. новембра и меча са Јувентусом (1:3).

"Сан Паоло" грмео - Лоренцо? Инсиње! Омалени, 163 центиметара "високи" нападач, повео је Наполи до нове победе и вратио га на бод иза лидера.

Овог пута био је ред да чувени спикер на "Сан Паолу" изговара његово име, а хиљаде навијача грме његово презиме.

Лоренцо?

Инсиње!

Голом и асистенцијом 163 центиметара "високог" нападача, Наполи је у последњој утакмици 18. кола Серије А забележио победу над посрнулим Торином и вратио се на бод заостатка иза лидера, Интера - 2:1 (2:1).

Инсиње је сјајним голом у 16. минуту, деветим у сезони, а осмим у Серији А, довео Наполитанце у вођство, а када је бивши играч овог клуба, Фабио Кваљарела, реализовао пенал у 33. минуту, поново је на сцену ступио дуго повређени Инсиње и асистирао Мареку Хамшику за ново вођство, "у правом тренутку" - 41. минуту.

У наставку меча на солидно попуњеном стадиону у Напуљу, који има једну велику ману - хронично празан мањи, први спрат, који се ипак махом види током ТВ преноса, Наполи је био бољи ривал, могао да постигне и трећи гол, али су и ова два била довољна да се заврши са лошом комбинацијом резутлата у финишу 2015. године.

Наполи је поразом од Болоње (5:2) и ремијем са Ромом (0:0) испустио чело табеле, међутим ова три бода екипе Мауриција Сарија направила су праву "журку" на челу табеле: Интер 39, Фиорентина 38, Наполи 38, Јувентус (са девет победа у низу) 36, док је Рома - чини се - испала из трке и посматра лидере са 33 бода.

Наполитанци у следећем колу гостују Фрозинонеу, дочекују потом Сасуоло па играју са Интером у првом мечу Купа Италије, после чега их чека гостовање Сампдорији, меч са Емполијем и дуел са Лацијом у гостима, а онда велики дерби Серије А, један о мечева који одлучују о титули - судар са Јувентусом код куће.